NAPUNJENA MREŽA DO VRHA: Loš dan Milana Borjana!
Milan Borjan, Foto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

za zaborav

Azijska selekcija pokazala razliku u klasi

Fudbaleri Japana deklasirali su Kanadu u prijateljskoj utakmici rezultatom 4:1.

Na golu Kanađana stajao je bivši golman Crvene zvezde Milan Borjan i imao je utakmicu za zaborav.

Japanci su u svakom pogledu razbili severnoameričku reprezentaciju i pravo je čudo kako ubedljivije nisu pobedili.

"Samuraji" su imali čak 20 udaraca ka golu Kanađana, od čega osam u okvir gola.

Posle samo dva minuta igre Japan je poveo golom Aoa Tanake, a potom je Džonatan Dejvid u 22. minutu promašio penal za izjednačenje.

Japanci su to surovo kaznili. Alfonso Dejvis je u 40. minutu postigao autogol, a onda je Keito Nakamura na asistenciju Takume Asana, bivšeg fudbalera Partizana, postigao i treći gol.

Tanaka je drugim golom u 49. minutu doneo svom timu ubedljivih 4:0, a nemoćni Kanađani su do kraja meča uspeli jedino da ublaže poraz preko Džuniora Hoileta 40 minuta kasnije.