MINIMALAC ARGENTINE I ŠOK ZA BRAZIL! Vratio se majstor fudbala - Nejmar se ispromašivao, pa se svađao sa publikom!
Mesi na meču sa Paragvajem, Foto: Alejandro PAGNI / AFP / Profimedia

KVALIFIKACIJE ZA SP

Mesi i Nejmar plesali, ali nisu naplatili fudbalsko umeće

Objavljeno: 08:14h

Fudbaleri Argentine su savladali Paragvaj minimalnim rezultatom 1:0, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026.

Odlučujući gol je viđen već u četvrtom minutu, kada je kapiten Nikolas Otamendi odlično reagovao na centaršut Rodriga de Pola iz kornera i atraktivnim volej udarcem pogodio mrežu Pargavajaca.

Ono što je ostavilo najveći utisak je povratak Lionela Mesija posle povrede. Nije uspeo Argentinac da postigne gol, ali je u nekoliko navrata pokazao klasu.

Umalo je postigao gol iz kornera, a već je bio spreman da slavi kada je pogodio staticu iz slobodnog udarca.

Sve u svemu, aktuelni svetski šampion je imao više od igre, ali je uprkos dominaciji viđen samo jedan pogodak.

Brazilci su doživeli pravi šok pošto su remizirali sa Venecuelom 1:1, i tako prosuli prve bodove u kvalifikacijama.

Poveli su u 50. minutu nakon kornera kada je Nejmar centrirao, a Gabrijel bio najviši u skoku.

Zvezda "karioka" briljirala na terenu, ali nije uspeo da materijalizuje sjajnu igru.

Mnogo šansi su propustili Brazilci nakon prvog gola, a kazna je ubrzo sigla.

Tada je Eduardo Beljo postigao sjajan pogodak na asistenciju Džefersona Savarina i u 85. minutu šokirao stadion.

Nejmar je vidno nezdovoljan napustio teren i usput ušao u verbalni okršaj sa publikom.

Čile je uspeo da nadigra Peru sa 2:0, dok je Ekvador bio bolji od Bolivije 2:1.