ZVEZDIN NAREDNI RIVAL U LIGI ŠAMPIONA POKAZAO NESIGURNOST: Ni dva penala nisu bila dovoljna za trijumf! (VIDEO)

BUNDESLIGA

Forsberg i Simons su imali priliku, ali nisu bili dovoljno precizni

U sedmom kolu Bundeslige, ekipa Lajpciga remizirala je sa Bohumom bez golova.

Naredni protivnik Crvene zvezde u Ligi šampiona imao je priliku da obezbedi pobjedu, ali nažalost, nije je iskoristio. Glavni "krivci" za ovu situaciju su Simons i Forsberg, koji su propustili priliku da postignu golove iz penala za svoj tim.

U 27. minutu, Šloterbek je napravio nespretan potez u kaznenom prostoru, što je dovelo do dosuđenja penala od strane sudije Tima Geraha. Loptu je postavio Ćavi Simons, ali je golman Manuel Riman uspeo da predvidi njegovu nameru i zaustavi udarac.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a u drugom poluvremenu je Lajpcig dobio novu šansu kada je dosuđen još jedan penal nakon faula Ivana Ordeca.

Ovog puta, Emil Forsberg je izveo udarac prema donjem desnom uglu, ali je ponovo Manuel Riman bio spreman i odbranio.

U ostalim mečevima koji su igrani od 15:30 veđene su dve pobede domaćina i jedna pobeda gostujuće ekipe. Borusija iz Dortmunda je slavila protiv Union Berila 4:2, Štutgart je bio bolji od Volsburga 3:1, dok je Darmštat savladao Auzburg sa 1:2.

Da vas podsetimo, Crvena zvezda i Lajpcig će se sastati u trećem kolu grupne faze Lige šampiona 25. oktobra, pri čemu će nemački klub biti domaćin.