Odbrana Vojćeha Ščensnog koja je spasila Juventus, Foto: EPA/MICHELE MARAVIGLIA

SERIJA A, 7. KOLO

Objavljeno: 20:57h
Veljko Petrović

Fudbaleri Atalante i Juventusa odigrali su bez golova u Bergamu u sedmom kolu Serije A.

Dušan Vlahović nije bio u konkurenciji za tim gostiju zbog povrede, dok je Filip Kostić ušao u 68. minutu.

Filip Kostić (desno) na utakmici Atalante i Juventusa
Filip Kostić (desno) na utakmici Atalante i Juventusafoto: EPA/MICHELE MARAVIGLIA

Deluje da je "stara dama" odlučila da brani remi u drugom poluvremenu i prepustila je posed lopte "Boginji provincije."

Heroj bjanko-nera bio je poljski golman Vojćeh Ščensni koji je u 75. minutu odbio loptu do stative posle slobodnog udarca Luisa Murijela.

Detalj sa utakmice Atalante i Juventusa
Detalj sa utakmice Atalante i Juventusafoto: EPA/MICHELE MARAVIGLIA

Mogao je domaćin ipak do sva tri boda, ali je Teun Kopmajners promašio dve velike šanse, prvo u 89, a onda u 90+2. minutu.

U ranijim terminima, Bolonja je pobedila Empoli sa 3:0, dok su Udineze i Đenova podelili bodove - 2:2.

Slavlje fudbalera Bolonje
Slavlje fudbalera Bolonjefoto: EPA/SERENA CAMPANINI

U redovima "zebri," Lazar Samardžić, srpski reprezentativac ušao je u igru 58. minutu, a domaćin je dobio crveni karton u 90+4. minutu.