Slavlje fudbalera Borusije Dortmund sa navijačima, Foto: EPA/Christopher Neundorf

BUNDESLIGA, 6. KOLO

Tri gola videli smo u prvom poluvremenu

Veljko Petrović

Borusija Dortmund "noći" na prvom mestu Bundeslige pošto je u gostima savladala Hofenhajm sa 3:1 u šestom kolu nacionalnog prvenstva.

"Milioneri" su poveli prvencem Niklasa Filkruga u 18. minutu, a sedam minuta kasnije izjednačio je Andrej Kramarić sa penala.

Prednost je ponovo doneo Marko Rojs u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Borusija je u 71. minutu ostala sa igračem manje jer je zbog odugovlačenja drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Remi Bensebaini.

Iako sa 10 fudbalera na terenu, Dortmund je preko Julijana Rajersona u petom minutu nadoknade drugom poluvremena potvrdio trijumf.