REAL SLAVI BELINGEMA! Union Berlin poklekao u 94. minutu - ludnica u Istanbulu bez pobednika
Real Madrid - Union Berlin, Foto: Irina R Hipolito / Shutterstock Editorial / Profimedia

LIGA ŠAMPIONA 1. KOLO

Uzbudljive završnice u Madridu i Istanbulu

Objavljeno: 22:08h

Fudbaleri Real Madrida su pobedom započeli takmičenje u Ligi šampiona, pošto su sa 1:0 savladali Union Berlin na stadionu "Santjago Bernabeu".

Gol smo videli tek u nadoknadi, tačnije u 94. minutu, a strelac je bio Džud Belingem.

Real Madrid je u prvom meču Grupe C uz dosta problema došao do trijumfa protiv debitanta u Ligi šampiona.

Fudbaleri Reala će u narednoj rundi takmičenja ići u goste Napoliju, dok će Union Berlin dočekati Bragu.

U drugom meču odigranom u ovom terminu smo videli totalnu ludnicu, ali je meč između Galatasaraja i Kopenhagena završen nerešenim rezultatom 2:2.

Utakmica u Istanbulu donela je veliki broj uzbuđenja, četiri gola i jedan crveni karton koji je praktično promenio tok meča.

Galatasaraj je u prvih pola sata igre imao potpunu incijativu i dve dobre prilike, ali je mreža Kopenhagena ostala netaknuta.

Danci su u finišu prvog poluvremena uspeli da uspostave ravnotežu, što im je i donelo rezultat u 35. minutu kada je Mohamed Eljunusi volej udarcem posle proigravanja Lukasa Leragera doneo prednost svom timu.

Primljeni gol u potpunosti je poremetio domaćina, koji je gotovo do finiša meča bio bezidejan, a Kopenhagen je dobrom igrom u drugom delu duplirao prednost preko Dijoga Gonkalveša u 58. minutu.

Kopenhagen je u 73. minutu ostao s igračem manje pošto je Elijas Jelert dobio crveni karton. Galatasaraj je to u finišu iskoristio, pošto je prvo u 86. minutu smanjio zaostatak preko Saša Boja, da bi samo dva minuta kasnije sjajnim volej udarcem s ivice šesnaesterca Tete doneo veliko slavlje u Istanbulu.

Galatasaraj će u drugom kolu Lige šampiona gostovati Mančester junajtedu, dok će Kopenhagen dočekati minhenski Bajern.