ODLIČAN RASPLET ZA ZVEZDU! Lajpcig osvojio Bern u drugom poluvremenu (VIDEO)
Slavlje fudbalera Lajpciga, Foto: EPA/ ANTHONY ANEX

LIGA ŠAMPIONA, 1. KOLO

Bundesligaš opravdao ulogu favorita, iako je Jang bojs u 33. minutu izjednačio na 1:1

Objavljeno: 20:56h

Crvena zvezda od 21 čas u gostima protiv Mančester sitija igra utakmicu prvog kola G grupe Lige šampiona.

Šalovi Mančester sitija i Crvene zvezde ispred stadiona Etihad
Šalovi Mančester sitija i Crvene zvezde ispred stadiona Etihadfoto: Conor Molloy/News Images / imago sportfotodienst / Profimedia

U istoj grupi, u terminu od 18.45 Lajpcig je kao gost savladao Jang bojs u Bernu sa 3:1.

Bundesligaš je u prva tri minuta imao tri šanse, a iz četvrte je došao do prednosti golom glavom Mohameda Simakana posle kornera.

Domaćin je izjednačio preko Mešaka Elije u 33. minutu i udarca špicem s ivice šesnaesterca sa 15-16 metara.

Osvajač Superkupa Nemačke ponovo je poveo u 73. minutu pošto se Ksaver Šlager namestio i uputio odličan udarac sa 17 metara u donji desni ugao.

Konačan rezultat postavio je Benjamin Šeško u drugom minutu nadoknade.

U narednom kolu 4. oktobra, Lajpcig od 21.00 dočekuje Mančester siti, dok u istom terminu Crvena zvezda čeka Jang bojs.