ŠPANIJA DOBILA NAJMLAĐEG DEBITANTA I STRELCA U ISTORIJI! Sedmica "crvene furije" u Gruziji (VIDEO/FOTO)
Lamin Jamal, Foto: EPA/DAVID MDZINARISHVILI

Kvalifikacije za euro

U pitanju je krilni napadač koji je u aprilu postao i najmlađi fudbaler Barselone sa nepunih 16 godina

Tri istorijska trenutka na utakmici Gruzije i Španije u Tbilisiju u petom kolu A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

"Crvena furija" pobedila je domaćina sa 7:1 i nanela mu najteži poraz u istoriji, ali i dobila najmlađeg debitanta i strelca od 16 godina i 57 dana.

U pitanju je krilni napadač Lamin Jamal koji je u aprilu postao i najmlađi fudbaler Barselone sa nepunih 16 godina, ali krenimo red.

Gosti su imali 4:0 u 40. minutu autogolom Solomona Kvirkvelije u 27, i pogocima kapitena Alvara Morate u 22. i 40. i Danija Olma u 38. minutu.

U 44. minutu selektor Luis de la Fuente na teren je poslao Lamina Jamala i Nika Vilijamsa umesto Danija Olma i Marka Asensija.

Giorgi Čakvetadze smanjio je u 49. minutu, ali je Alvaro Morata došao do het-trika u 65. minutu.

Konačan rezultat postavili su Niko Vilijams u 68. i još jedan istorijski trenutak, Lamin Jamal u 74. minutu.