ZVEZDA VODILA 2:0, PA STREPELA: Novi Pazar umalo da pokvari rođendansko slavlje! (VIDEO)
Crvena zvezda - Novi Pazar, Foto: Starsport

6. kolo superlige srbije

Dramatičan meč na Marakani

Objavljeno: 22:17h

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali ekipu Novog Pazara na "Marakani" rezultatom 2:1, u okviru 6. kola Superlige Srbije.

Ova pobeda dolazi posle poraza od Voždovca u prethodnom kolu, a upotpunila je 60. proslavu rođendana našeg najvećeg stadiona.

Izabranici Baraka Bahara su ušli ofanzivno u meč, a inicijativa se isplatila već u 8. minutu meča.

Posle kornera sa desne strane lopta se odbila do Aleksandra Dragovića koji je imao dovoljno prostora da se namesti i smesti loptu iza leđa golmana gostiju.

Smenjivale su se šanse pred golom Mirkovića, ali je golman Pazaraca bio na visini zadatka, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću za domaće.

Navijači su na 60. rođendan "Marakane" napravili pravi spektakl, pa je u jednom momentu morao da se prekine meč zbog loše vidiljivosti na terenu.

Simbolično u 60. minutu, navijači Crvene zvezde su napravili vatromet ispred severne tribine.

U nastavku je došlo tenzije na terenu, a u 74. minutu je posle konsultacije VAR-a dosuđen penal za Crvenu zvezdu.

Crvena zvezda - Novi Pazar
Crvena zvezda - Novi Pazarfoto: Starsport

Kanga je bio neumoljiv za 2:0, ali je u nastavku viđen ekspresan odgovor fudbalera Novog Pazara.

Jovanović je bio strelac gola u 81. minutu kada je sa ivice kaznenog prostora uputio precizan udarac koji je završio u gornjem levom uglu, Glazer je bio nemoćan.

Umalo da gosti stignu do izjednačenja preko Ergelaša, ali je ipak bio neprecizan.

Posle ove pobede Crvena zvezda je stigla do 15. boda i nalazi se na drugom mestu tabele Superlige Srbije, dok je Novi Pazar ostao na sedam.

00:35

Hibridni teren i novi mediko blok na Marakani: Crvena zvezda u novu sezonu ulazi spremna za sva iskušenja