NOVI HET-TRIK U ENGLESKOJ: Ferguson neumoljiv u pobedi Brajtona protiv Njukasla! (FOTO)
Detalj sa utakmice Brajton - Njukasl, Foto: James Marsh / Shutterstock Editorial / Profimedia

pREMIJER LIGA, 4. KOLO

Rezultat je na kraju bio 3:1

Objavljeno: 20:59h

Fudbaleri Brajtona trijumfovali su protiv Njukasla u okviru 4. kola engleske Premijer lige sa 3:1.

Junak "Galebova" bio je tinejdžer, 18-godišnji napadač Evan Ferguson koji je postigao het-trik. Ferguson je načeo "Svrake" u 27., a drugi pogodak dao je u 65. minutu. Svoj het-trik je kompletirao u 70. minutu kada je postigao gol uz dosta sreće

Njukasl je do kraja uspeo samo ublažiti poraz preko Kaluma Vilsona i to u nadoknadi utakmice.

Brajtonu je ovo treći trijumf u četiri kola, dok je Njukasl zabeležio četvrti uzastopni poraz.