POZNATI SVI UČESNICI LIGE ŠAMPIONA! Ludnica u Ajndhovenu - AEK izbacio Dinamo, pa poklekao
Fudbaleri PSV-a, Foto: EPA-EFE/OLAF KRAAK

plej-of lige šampiona

Goleada PSV-a za plasman u elitu

Objavljeno: 23:19h

Kompletiran je spisak učesnika grupne faze Lige šampiona za sezonu 2023/2024.

Fudbaleri holandskog PSV-a eliminisali Glazgov Rendžers ukupnim rezultatom 7:3, Antverpen grčki AEK ukupno 3:1, dok je Kopenhagen bio bolji od Rakova 2:1.

Strelci za PSV bili su Ismael Saibari u 35. i 53, Luk De Jong u 66. i Džoi Verman u 78. i Konor Goldson autogol u 82. minutu.

Gol za Rendžers postigao je Džejm Tavernije u 64. minutu.

Plasman u Ligu šampiona je izborio i Kopenhagen, pošto je kao domaćin odigrao nerešeno protiv Rakova 1:1.

U prvom susretu u Poljskoj, Kopenhagen je slavio sa 1:0.

Poveo je Kopenhagen golom Denisa Vavre u 35. minutu, da bi izjednačenje Rakovu doneo Lukaš Zvolinski pogotkom u 87. minutu.

Antverpen je u gostima pobedio grčki AEK sa 2:1. Antverpen je slavio i u prvom meču rezultatom 1:0.

Strelci za Antverpen bili su Girano Kerk u 73. i Mišel-Anž Balikviša u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za AEK postigao je Serhio Arauho u 90. minutu.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona na programu je sutra od 18 časova.