KO ĆE U LIGU ŠAMPIONA? Goleada na Ajbroksu, AEK poražen u Belgiji, Kopenhagen pokorio Poljsku!
Detalj sa meča na Ajbroksu između Rendžersa i PSV-a iz Ajndhovena, Foto: Stuart Wallace / Shutterstock Editorial / Profimedia

elita

Niko nije uspeo da stekne nedostižnu prednost pred revanše naredne srede

Odigrana su prva tri meča plej-of faze kvalifikacija za Ligu šampiona.

Šampion Belgije Antverpen je na svom terenu savladao AEK iz Atine rezultatom 1:0, pa će u prestonicu Grčke poneti prednost od jednog gola razlike.

Jedini gol na meču postigao je bivši napadač Totenhema Vinsent Jansen u 10. minutu utakmice.

Domaćin je u 55. minutu ostao sa igračem manje kada je Žele Bataj dobio direktan crveni karton. Ipak, to nije bilo dovoljno gostima iz Atine da stignu do povoljnog rezultata do kraja utakmice, iako su imali pregršt fantastičnih prilika za tako nešto.

Rakov nije uspeo da savlada na svom terenu Kopenhagen koji je slavio rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču videli smo u 9. minutu. Autogol je postigao Bogdan Rakovican.

Domaćem timu je u 39. minutu poništen pogodak Janisa Papanikolaua zbog ofsajd pozicije.

Za Rakov je i ovog puta svih 90 minuta branio srpski čuvar mreže Vladan Kovačević.

I za kraj, u derbiju ove runde kvalifikacija Rendžers je na kultnom Ajbroksu odigrao nerešeno rezultatom 2:2 sa holandskim velikanom PSV-om iz Ajndhovena.

Domaćin je poveo u 45. minutu, tik pred odlazak na odmor, pogotkom Abdalaha Sime.

PSV je u 61. minutu izjednačio na 1:1, a strelac je bio Ibrahim Sangare.

Uspeo je ubrzo Rendžers da ponovo povede, ovog puta preko Rabija Matonda u 76. minutu.

Velikan iz Ajndhovena je još jednom poravnao rezultat i to u golom Luka de Jonga u 90. minutu.

U sredu su na progrmau još tri prva meča plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, a sastaju se Braga - Panatiniakos, Makabi Haifa - Jang Bojs i Galatasaraj - Molde.