ČELSI NE ZNA GDE UDARA: Vest Hem razbio Poketinove "Plavce"
Fudbaleri Vest Hema, Foto: Shaun Brooks / Actionplus / Profimedia Slično

londonski derbi

Čelsi posle prva dva kola Premijer lige nema niti jedan trijumf

Objavljeno: 19:53h

Fudbaleri Vest Hema pobedili su na svom terenu Čelsi u londonskom derbiju rezultatom 2:0 u okviru 2. kola Premijer lige.

Londonski "Plavci" posle dva odigrana kola imaju samo jedan osvojen bod, dok su "Čekićari" posle remija sa Bornmutom upisali prvi trijumf u novoj sezoni.

Vest Hem je poveo u 7. minutu. Novi fudbaler kluba Džejms Vord-Praus je u svom stilu izveo korner, a Naif Agerd glavom savladao Roberta Sančeza.

Napadao je Čelsi i u 28. minutu stigao do izjednačenja posle lepog gola Kernija Čukvuemeke.

Mogli su gosti do totalnog preokreta, ali je Enco Fernandez u 43. minutu promašio penal, tačnije sjajno ga je zaustavio Alfonso Areola.

Odmah na startu drugog dela igre izabranici Dejvida Mojesa poveli su sa 2:1. Sjajan pogodak postigao je Majkl Antonio.

Samo devet minuta kasnije strelac prvog gola Agerd je dobio drugi žuti i crveni karton, pa je Vest Hem ostao sa igračem manje.

Od tog trenutka igralo se samo pred golom Vest Hema, ali Čelsi nikako nije uspevao ozbiljnije da zapreti odbrani rivala.

Nisu pomogle ni izmene Maurisija Poketina, a onda je došao 95. minut kada je sve bilo rešeno.

Moizes Kaisedo je srušio Emersona i napravio penal na svom debiju u dresu Čelsija.

Lukas Paketa je preuzeo odgovornost i savladao Sančeza kojeg je poslao u suprotnu stranu od one u koju je šutirao.

Standings provided by Sofascore

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU