HITAC SEVERINE ZA RADOST PARTIZANA! Nišlije pale u poslednjih 10 minuta (VIDEO)
Slavlje fudbalera Partizana, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 3. KOLO

Radnički poveo, crno-beli izjednačili sa penala, a kasnije preokrenuli Ksanderovim prvencem iz slobodnog udarca

Objavljeno: 22:16h

Fudbaleri Partizana pobedili su niški Radnički sa 2:1 posle preokreta u trećem kolu Superlige Srbije u prvom meču na domaćem terenu.

1 / 14 Foto: Starsport©

"Meraklije" su povele golom Save Petrova u 12. minutu kada je nanizao dvojicu čuvara i poslao neodbranjivu bombu u dalji ugao levom nogom.

Slavlje fudbalera niškog Radničkog
Slavlje fudbalera niškog Radničkogfoto: Starsport©

Nemanja Belaković potom je pogodio spoljni deo mreže, a onda se probudio domaćin preko Kvinsija Meniga i Ksandera Severine.

Mateus Saldanja propustio je najbolju šansu kada je pogodio prečku, a onda je kapiten Svetozar Marković glavom posle kornera poslao loptu pored gola.

Pretili su Saldanja, Menig, Bibras Natho i Severina, a Brazilac je nije iskoristio čak tri veoma odlične prilike.

Ponovo je na drugoj strani pretio Nemanja Belaković iskosa sa leve strane, a lopta je otišla tik pored stative.

Preokret je usledio deset minuta pred kraj utakmice, a prvo je Bibras Natho izjednačio sa penala u 79. minutu.

Samo sedam minuta kasnije Ksander Severina poslao je majstorski hitac iz slobodnog udarca i tako došao do prvenca u crno-belom dresu.