PRŠTALO U DERBIJU ČELSIJA I LIVERPULA: Podela plena na otvaranju sezone
Čelsi - Liverpul, Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

1. kolo premijer lige

Čelsijev debitant doneo izjednačenje i bod domaćima

Objavljeno: 19:53h

Fudbaleri Čelsija i Liverpula su remizirali 1:1 na "Stamford bridžu", u okviru 1. kola Premijer lige.

Oba gola su viđena u prvom poluvremenu, a isto toliko ih je poništeno, po jedan sa obe strane.

Gosti su poveli u 18. minutu golom Luisa Dijaza posle fenomenalne akcije koja je krenula od Alisona, a Salahu je upisana asistencija.

Na izjednačenje se čekalo do 37. minuta kada je pogodio debitant na meču. Aksel Disasi je najbolje odreagovao u kaznenom prostoru i smestio loptu u mrežu sa nekoliko metara.

Poketino i Klop
Poketino i Klopfoto: Dave Shopland / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dva minuta kasnije posle upotrebe VAR poništen je gol Bena Čilvela zbog ofsajda, što je bio i slučaj kod Salahovog pogotka u 29. minutu.

Obe ekipe imale su još prilika, Salah je pogodio prečku, a golman Liverpula Alison odbranio je šuteve Čilvela i Nikolasa Džeksona.

U drugom kolu Čelsi će igrati na gostujućem terenu protiv Vest Hema, a Liverpul će dočekati Bornmut.

Ranije danas Brentford je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Totenhema.

00:48

FUDBAL I KRIMINAL SU NEZAOBILAZNI PARTNERI! Stručnjaci obelodanili zloupotrebu FUNKCIJA u fudbalu: Dolazi do začaranog kruga!