RAPSODIJA "SVRAKA": Njukasl PONIZIO Aston Vilu na startu Premijer lige!
Fudbaleri Njukasla, Foto: Ian Hodgson / AFP / Profimedia

Njukasl nemilosrdan na svom terenu, sjajan početak nove sezone

Objavljeno: 09:12h

Fudbaleri Njukasla su odmah na početku Premijer lige pokazali da će i ove sezone imati velike ambicije.

"Svrake" su na Sent Džejms parku deklasirale Aston Vilu rezultatom 5:1.

Imali smo prilike da gledamo fantastičan meč, i pravo je čudo da nismo videli još neki gol.

Domaćin je poveo već u 6. minutu igre kada se novajlija iz Milana Sandro Tonali sjajno snašao i postigao vodeći pogodak.

Slavlje fudbalera Njukasla
Slavlje fudbalera Njukaslafoto: Bruce White/Colorsport / Shutterstock Editorial / Profimedia

Samo minut kasnije moglo je biti 2:0, ali je Tonaliju zicer skinuo Emilijano Martinez.

Kazna je stigla u 11. minutu kada je, takođe novajlija, Musa Dijabi lepo pogodio i doneo izjednačenje klubu iz Birmingema.

Samo pet minuta kasnije i Njukasl je vodio sa 2:1, a strelac je bio Aleksander Isak.

U 25. minutu tešku povredu doživeo je štoper gostiju Tajron Mings zbog čega je morao na nosilima da napusti teren.

Do kraja poluvremena, koje se igralo do 56. minuta, nismo videli više golova, iako je bilo prilika.

U nastavku Njukasl je do 3:1 stigao novim golom Isaka u 58. minutu. Veliku priliku imala je Vila da smanji na 2:1, ali su Oli Votkins i Meti Keš u istom napadu bili neprecizni.

Kazna je stigla u 77. minutu, ispala je odbrana Aston Vile, a onda je Harvi Barns nesebično pronašao Kaluma Vilsona koji po četvrti put postiže gol u prvom kolu Premijer lige.

Do kraja meča videli smo i peti gol u mrežu izabranika Unaija Emerija, a njega je postigao još jedan novajlija, Harvi Barns u 91. minutu.

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU