SITI JE BAŠ MOĆAN: Građani sa pola gasa razbili Barnli, Erling nastavio dominaciju iz prošle sezone!
Erling Haland, Foto: David Blunsden / Actionplus / Profimedia

LAGANICA

Mančester siti u svom stilu otvorio novu sezonu Premijer lige

Premijer liga je počela ubedljivom i rutinskom pobedom šampiona Engleske.

Fudbaleri Mančester sitija bez ikakvih problema savladali su okviru 1. kola najgledanijeg fudbalskog prvenstva bezidejni Barnli u gostima rezultatom 3:0.

Izabranici Pepa Gvardiole tako su na najbolji mogući način započeli odbranu šampionske titule, a jedina loše vest je nova povreda Kevina de Brujnea koji je napustio teren u prvom poluvremenu.

Mančester siti poveo je već u 4. minutu golom Erlinga Halanda. Njemu je posle kornera Rodri sjajno spustio loptu glavom, pa Norvežanin nije imao problema da savlada Džejmsa Traforda.

Usledio je mirniji period igre, bez većih prilika. Barnli se sredinom poluvremena opasuljio i taman kad se činilo da je ekipa Vensana Kompanija uspostavila ravnotežu, stigao je drugi gol.

Bila je to sjajna akcija Sitija, Kajl Voker je pronašao Hulijana Alvareza, koji je loptu potom prosledio Halandu, a ovaj je perfektnim i preciznim udarcem postigao svoj drugi gol na meču. Igrao se 36. minut.

Do kraja poluvremena nismo videli previše događanja. Ništa nije bilo bolje ni na startu drugog poluvremena.

Barnli je bio potpuno nemoćan, dok je Siti lagano držao visok posed lopte i čuvao stečenu prednost.

Slavlje fudbalera Mančester sitija
Slavlje fudbalera Mančester sitijafoto: Paul Greenwood/Colorsport / Shutterstock Editorial / Profimedia

Imali su gosti sa Etihada nekoliko udaraca, ali oni nisu bili opasni po gol Traforda.

Sve dileme oko pobednika rešio je Rodri golom u 76. minutu. Posle slobodnog udarca iskosa sa leve strane usledio je pravi haos u šesnaestercu Barnlija koji se završio pogotkom španskog reprezentativca.

Do kraja meča videli smo nekoliko opasnih napada Sitija i crveni karton rezerviste domaćina Anasa Zarurija koji je umalo polomio nogu svojim pogibeljnim startom Kajlu Vokeru.

Standings provided by Sofascore

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU