DRAMA DO USIJANJA: Olimpija na čudesan način ELIMINISLA Ludogorec!
Detalj sa meča u Ljubljani, Foto: Natasa Kupljenik/MI-PRESS / Shutterstock Editorial / Profimedia

NEVEROVATNO

Velika drama viđena je u Ljubljani.

Fudbaleri Olimpije plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ljubljančani su u revanšu na stadionu "Stožice" savladali Ludogorec rezultatom 2:1, dok je u prvom meču u Bugarskoj rezultat bio 1:1.

Slovenački šampion će u narednom kolu igrati protiv pobednika dvomeča između Galatasaraja i Žalgirisa.

Goati iz Razgrada su bolje započeli meč, te su poveli pogotkom Kirila Despodova u 15. minutu.

Ipak, samo ti minuta kasnije Olimpija je izjednačila, a strelac je bio kapiten Timi Elšnik.

Velika borba se vodila u nastavku utakmice, bilo je dosta prilika, ali ne i golova.

Ludogorec je u 83. minutu ostao sa igračem manje nakon što je direktan crveni karton zaradio Son.

Imao je bugarski šampion veliku šansu preko Despodova, ali je on pogodio samo stativu.

Kazna je stigla u 92. minutu kada je Elšnik posle kornera preciznim udarcem postigao još jedan gol za erupciju oduševljenja u Ljubljani.

Ipak, to nije bio kraj meča, pošto su gosti iz Razgrada nakon VAR-a dobili penal u 101. minutu utakmice. Despodov je preuzeo odgovornost, ali je sjajno intervenisao golman domaćina Matevž Vidovšek, pa je slavlje u Ljubljani moglo da počne.

U preostalim mečevima Aris Limasol je deklasirao u gostima BATE Borisov rezultatom 5:3 i sa ukupnih 11:5 prošao dalje. Panatinaikos je na domaćem terenu odigrao 2:2 sa Dnjiprom, što je bilo dovoljno za prolaz dalje zbog pobede u prvom meču.

Slovan je posle pobede u gostima nad Zrinjsikim rezultatom 1:0 na svom terenu odigrao 2:2 i prošao dalje.

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU