MOĆNA ZVEZDA ZGROMILA FIORENTINU NA MARAKANI: Bruka Jovića i ekipe, Bahar spremio mašinu za LŠ
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport

prijateljski meč

Objavljeno: 22:09h
Završeno
21:53h

Fudbaleri Crvene zvezde su ubedljivo slavili u proslednjoj proveri pred početak sezone protiv Fiorentine sa 5:0 na stadionu "Rajko Mitić".

Doslovno smo gledali rapsodiju izabranika Baraka Bahara u prvih 45 minuta, dok je pet golova palo za nepunih pola sata.

Crveno-beli su poveli u ranoj fazi meča preko Olajinke, a nepuna tri minuta kasnije Kraso je povisio na 2:0.

Mirko Ivanić je posle uloge asistenta prešao u ulogu strelca, pa je posle 14 minuta igre već pisalo 3:0 na semaforu.

Zvezda - Fiorentina
Zvezda - Fiorentinafoto: Starsport

Poker je kompletirao sjajni Olajinka svojim drugim golom, da bi Bukari sa penala doneo 5:0, nakon što je isti i iznudio.

Treba spomenuti i sjajnu partiju golmana Glazera koji je osujetio i onih nekoliko šansi koje je uspela da stvori Fiorentina.

Pokušali su "ljubičasti" ofanzivnije u drugom poluvremenu, ali spomenuti Glazer, a potom i Popović su bili na visini zadatka.

Bahar je isprobao skoro sve raspoložive snage, a šansu su dobila Zvezdina deca koja su igrala gotovo pola sata i bila konkurentna italijanskom timu.

Vidno su bili demoralisani gosti, a srpski fudbaleri Luka Jović i Nikola Milenković nisu bili raspoloženi za izjave posle meča.

Crveno-beli će novu sezonu u Super ligi Srbije početi u nedelju od 20.00 kada će dočekati ekipu Vojvodine.

Izmena: 22:09h
21:50h

88. minut - Popović skida zicer Kabralu!

21:48h

85.minut - Lučić je sa dva poteza izbacio Milenkovića, ali nije uspeo da stvori idealnu šansu sa šut!

21:40h

78. minut - Kangva izlazi, debituje Kabić! Prethodno je Nedeljković bio u sjajnoj šansi posle dodavanja Kangve, ali nije uspeo da zatrese mrežu rivala.

21:32h

70. minut - Dobra intervencija Popovića! Iz igre izlazi Mijailović menja ga Nikolić, umesto Stamenića ulazi Ado.

21:24h

Bahar je izmenio gotovo čitaj tim. U igri su Šljivić, Mijatović, Leković, Lučić i Popović.

21:15h

53. minut - Sjajna saradnja Krasoa i Bukarija nije urodila novom golom!

21:13h

50. minut - Sjajni Glazer brani Kuameu koji je bio u ogromnoj šansi!

21:09h

U igri umesto Degeneka i Olajinke su Spajić i Nedeljković. Na drugoj strani umesto Jovića je u igri Kabral, takođe među stativama je Ćerofolini umesto Teraćana.

21:08h

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

20:49h

45. minut - Poluvreme! Crvena zvezda ima ogromnih 5:0!

FK Crvena zvezda, FK Fiorentina, Prijateljski meč
20:46h

45. minut - Ništa od het-trika za Olajinke koji je bio u sjajnoj poziciji posle lopte Ivanića!

20:37h

36. minut - Novi napad Zvezde i nova prilika, pogađa stativu Kraso!

20:36h

35. minut - Umalo 6:0. Pokušao je Olajinka, odbranio je Teraćano, a onda se lopta odbila do Mitrovića koji nije uspeo da sprovede loptu u mrežu.

20:31h

30. minut - Sjajna odbrana Glazera posle udarca Bonaventure!