svaka čast

Gol na debiju za srpskog reprezentativca

Objavljeno: 23:14h

Fudbaleri Panatinaikosa i zagrebačkog Dinama su u dobroj poziciji da obezbede treću rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Grci su na gostovanju ekipi Dnjipro 1 na neutralnom terenu u Košicama u Slovačkoj, slavili sa 3:1 (1:0) i tako stekli lepu prednost pred revanš za sedam dana u Atini.

Igrači Panatinaikosa su na poluvreme otišli sa golom prednosti, a strelac za 0:1 bio je Slovenac Andraž Šporar u desetom minutu susreta.

U nastavku, još dva pogotka kojim su Grci overili trijumf.

Prvo je u 74. minutu reprezentativac Srbije Filip Đuričić preciznim udarcem sa 17 metara pogodio donji levi ugao za 0:2, što mu je bio debitantski pogodak.

I sve je bilo rešeno kada je posle penala dosuđenog u 84. minutu Fotis Joanidis pogodio za 0:3.

Međutim, Olaksandr Kaplijenko postavio je konačnih 1:3.

Još ubedljiviji je bio Dinamo koji je kod kuće pobedio Astanu sa 4:0 (3:0).

Bruno Petković je u 36. minutu načeo mrežu gostiju iz Kazahstana, da bi potom Ivanušec postigao het-trik golovima u 41, 43. i 56. minutu.

Svi rezultati:

Helsinki - Molde 1:0 (1:0) Žalgiris - Galatasaraj 2:2 (0:0) Dinamo Zagreb - Astana 4:0 (3:0) Dnjipro 1 - Panatinaikos 1:3 (0:1) Servet - Genk 1:1 (0:1) Zrinjski - Slovan Bratislava 0:1 (0:0) Breidablik - Kopenhagen 0:2 (0:2)

02:42

POBEDA SAUDIJSKE ARABIJE OČEKIVANA? Trener: Ulažu mnogo u fudbal, imaju ratnički mentalitet, a uslovi za trenine su im SVEMIRSKI!