SAVRŠENSTVO BAHAROVE ZVEZDE! Crveno-beli pobedili i Fenerbahče i osvojili Premijer kup (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera i stručnog štaba Crvene zvezde, Foto: FK Crvena zvezda

bez poraza!

Posle Zenita i Nefčija, savladan i vicešampion Turske za trofej i nagradu od 50.000 evra

Objavljeno: 00:25h

Savršenstvo Baraka Bahara i Crvene zvezde! Vlasnik duple krune u srpskom fudbalu osvojio je Premijer kup u Sankt Peterburgu sa sve tri pobede!

Posle trijumfa nad Zenitom od 2:1 i Nefčijem sa 4:0, pred učesnikom Lige šampiona pao je Fenerbahče, vicešampion Turske sa 3:1.

1 / 10 Foto: FK Crvena zvezda

Prvi gol videli smo iz "svlačionice" pošto su crveno-beli poveli u 21. sekundi preko Pitera Olajinke.

Žan-Filip Kraso pravovremeno je odlično dodao i usledila je rutinska realizacija nigerijskog napadača.

U 17. minutu Olajinka je sačekao odbijenu loptu i volej udarcem poslao loptu u bliži ugao, ali je golman Altaj Bajindir uspeo da uhvati loptu na gol liniji.

Žan-Filip Kraso u 36. minutu šutirao je levom nogom u bliži ugao sa petnaestak metara, ali je Altaj Bajindir uspeo da odbrani.

Detalj sa utkamice Fenerbahčea i Crvene zvezde
Detalj sa utkamice Fenerbahčea i Crvene zvezdefoto: FK Crvena zvezda

Tri minuta kasnije ponovo su u glavnim ulogama bili Žan-Filip Kraso i Piter Olajinka, ali je se u strelce upisao Mirko Ivanić.

Kraso je centirao na drugu stativu, a Olajnika je glavom spustio loptu pred gol, a Ivanić je samo ubacio u mrežu.

Miči Bačuaji bio je sam pred golom u 43. minutu, gađao je u bliži ugao, ali je Zoran Popović sačuvao svoju mrežu i praktično je izbio sa gol linije.

U drugom poluvremenu velika nervoza kod "kanarinaca", tri žuta kartona od 51. do 55. minuta.

1 / 4 Foto: FK Crvena zvezda

Pelcer sa javnim opomenima od tima iz Istanbula preuzeo je i predstavnik naše zemlje pošto je Mijailović požuteo u 56, a Bukari u 59. minutu.

U 63. minutu, izraelski stručnjak izvršio je četiri izmene, potom tri u 71. minutu, a onda jednu u 77. minutu.

Strahinja Eraković na utakmici Fenerbahčea i Crvene zvezde
Strahinja Eraković na utakmici Fenerbahčea i Crvene zvezdefoto: Starsport©

Samo dva minuta kasnije, Fener dolazi do gola preko Žoaa Pedra kojeg je u trepavicu pogodio Ostervold posle odličnog centaršuta.

U 81. minutu još dve izmene kod Crvene zvezde koja je već 60 sekundi kasnije vratila dva pogotka prednosti.

Lazar Nikolić poslao je loptu u prostor, Vladimir Lučić je rutinski prihvatio u kaznenom udarcu, namestio se i pogodio.

Ismail Kartal, trener Fenerbahčea dobio je crveni karton posle prigovora nakon oštrog starta Milana Rodića koji je kažnjen žutim kartonom u 85. minutu.

Fenerbahče: Bajindir (od 46. Egribajat) - Samjuel, Enrike (od 46. Aziz), Salaj, Peres (od 74. Ostervold) - Aran (od 21. Juksek), Krespo, Kaveči - Kapačak (od 46. Kent), Batšuaji, Džeko (od 66. Žoao Pedro).

Crvena zvezda (3-1-4-2): Popović – Eraković (od 64. Spajić), Mijailović (od 82. Nikolić), Dragović (od 82. Milunović) – Stamenić (od 77. Ado) – Bukari (od 64. Nedeljković), Kangva (od 74. Kanga), Ivanić (od 71. Lučić) – Mitrović (od 71. Šljiivć) – Kraso (od 64. Mijatović), Olajinaka (od 64. Rodić).

00:17

SJAJNA ATMOSFERA NA MARAKANI: Sve je spremno za SPEKTAKL, Delije napunile stadion!