PAVLOVIĆ PREKINUO MUČENJE PARTIZANA: Crno-beli bolji od Drave!
Fudbaleri Partizana uoči meča protiv Drave u Ptuju, Foto: FOTO: FK Partizan

TEŽE OD OČEKIVANOG

Parni valjak se dugo mučio sa slovenačkim drugoligašem, i tek je u drugom poluvremenu uspeo da slomi otpor rivala

Objavljeno: 20:01h

Fudbaleri Partizana odigrali su i treću prijateljsku utakmicu na pripremama u Sloveniji.

Crno-beli su u Ptuju savladali domaću Dravu rezultatom 2:0.

Parni valjak se dugo mučio sa slovenačkim trećeligašem, i tek je u drugom poluvremenu uspeo da slomi otpor rivala.

Partizan je imao inicijativu na početku meča, ali je prvu ogromnu šansu propustila domaća ekipa i to u 11. minutu. Aleksandar Jovanović je sjajno intervenisao i spasao svoj tim.

U narednom periodu srpski velikan propustio je nekoliko prilika, a onda je u 26. minutu Frenk Kanute uputio fenomenalan udarac sa distane, ali je pogodio samo stativu.

Partizan je imao još pregršt šansi do kraja poluvremena, ali su neprecizni bili Nikola Terzić, Danilo Pantić, dok je sa druge strane Đuhadin opasno pripretio, ali je Jovanović ponovo bio na mestu.

Igor Duljaj je na poluvremenu napravio tri promene, pa su šansu dobili Aleksandar Šćekić, Andrija Pavlović i Nemanja Stevanović.

Crno-beli su imali inicijativu, ali nisu stvarali mnogo prilika u ovom periodu utakmice. Ubacio je Duljaj na teren potom Sameda Baždara i Mateju Stjepanovića.

Partizan je do sasvim zasluženog vođstva stigao tek u 63. minutu. Rezervista Pavlović se lepo namestio i preciznim udarcem konačno odneo prednost svom timu.

Ređale su se šanse Partizana posle ovog gola. Petković je u 65. minutu promašio prazan gol nakon odbitka posle udarca Baždara.

Nije mogao Partizan nikako do drugog gola, a onda je Pavlović pobegao odbrani rivala i pogodio za 2:0.

Parni valjak je u trećem minutu naoknade stigao do još jednog gola, a strelac je bio Siniša Saničanin posle kornera.