FUDBAL SE VRATIO KUĆI: Engleska je šampion Evrope!
Slavlje mladih fudbalera Engleske, Foto: Vano SHLAMOV / AFP / Profimedia

VELIKI REZULTAT

Mladi fudbaleri Engleske obradovali su naciju i popeli se na vrh Starog kontinenta

Objavljeno: 20:47h

Mlada fudbalska reprezentacija Engleske osvojila je Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine.

Gordi Albion je u velikom finalu u gruzijskom Batumiju savladao Španiju rezultatom 1:0.

Fudbal se tako vratio kući, barem kada su u pitanju mlade selekcije.

Englezi su do evropske titule došli potpuno zasluženo, tokom celog turnira nisu primili nijedan gol, a tako je bilo i u finalu.

Engleska je u finalu imala dva junaka. Prvi je bio strelac jedinog i pobedonosnog gola Kurtis Džons.

Fudbaler Liverpula doneo je prednost svom timu u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Španci su u nastavku svim silama krenuli ka golu rivala, ali je čuda pravio golman Engleza i drugi junak Džejms Traford.

Čuvar mreže Mančester sitija je u dubokoj nadoknadi drugog poluvremena u 99. minutu na fantastičan način odbranio penal Abelu Ruizu, pa je čitava Engleska krenula da slavi evropsku titulu.

Traford je tokom celog turnira mrežu sačuvao netaknutom, pa se već priča da bi mogao da napusti Siti u transferu vrednom preko 20.000.000 evra, pošto na Etihadu još uvek nema šansu da brani pored neprikosnovenog Edersona.