CRNO-BELI RAZOČARALI: Bledi Partizan GLATKO poražen u Sloveniji!
Fudbaleri Partizana pred početak meča sa Bohemijansom, Foto: FOTO: FK Partizan

ZA ZABORAV

Objavljeno: 18:01h

Fudbaleri Partizana doživeli su prvi poraz na pripremama u Sloveniji.

Crno-beli su na stadionu Drave u Ptuju izgubili od češkog Bohemijansa rezultatom 2:0.

Parni valjak odigrao je veoma slab meč i jasno je da je pred Igorem Duljajem veoma težak posao.

Od starta su se u timu Partizana našla dvojica novajlija, Nikola Antić i Aleksandar Jovanović, dok su u nastavku meča svoju šansu dobili Nemanja Nikolić i Frenk Kanute.

Srpski klub katastrofalno je započeo utakmicu. Češka ekipa opsedala je Jovanovićev gol, pa je za manje od 20 minuta imala čak sedam kornera.

Jovanović je u prvih desetak minuta sakupio dve dobre intervencije, ali pomoći nije bilo u 16. minutu. Posle jednog od niza kornera David Puškač je bio najviši i glavom doneo prednost svom timu.

Partizan je svoj prvi pokušaj ka golu imao tek u 21. minutu, ali je to veoma loše učinio Kvinsi Menig.

Usledio je mirniji period igre, a potom se Holanđanin u 34. minutu našao u još boljoj šansi posle proigravanja Sameda Baždara, ali je nekontrolisano šutirao daleko od gola.

Do kraja poluvremena novih promena nije bilo.

Napravio je nekoliko izmena Igor Duljaj, a novajlija Nikolić je u 52. minutu glavom šutirao, ali je bio izblokiran.

Mihajlo Petković u prodoru
Mihajlo Petković u prodorufoto: FOTO: FK Partizan

Dva minuta kasnije Česi su poveli 2:0. Jan Matušek iskoristio je očajnu reakciju odbrane Partizana i preciznim udarcem savladao Popovića.

U 64. minutu nova velika šansa za Bohemijans, posle kornera je Necid tukao glavom, a Popović odbranio udarac krajnjim naporima.

Do kraja meča videli smo nekoliko opasnih napada na obe strane, ali promena nije bilo.

Partizan je doživeo prvi poraz na pripremama.