GOLČINA LAZOVIĆA NAS SPASILA BLAMAŽE: Bleda Srbija JEDVA iščupala remi protiv Bugara!
Sergej Milinković-Savić u skoku, Foto: Starsport

DUEL U RAZGRADU

Objavljeno: 22:56h
Završeno
22:39h

Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 1:1 protiv Bugarske u Razgradu u okviru 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine.

"Orlovi" su odigrali jedan od najslabijih mečeva od kada se na klupi nalazi Dragan Stojković Piksi.

Naš tim sada deli prvu poziciju u grupi sa Mađarskom, obe reprezentacije imaju po sedam bodova, dok je Crna Gora treća sa četiri boda. Bugari su četvrti i imaju samo dva poena iz četiri odigrana meča.

Fudbalska reprezentacija Bugarske, Fudbalska reprezentacija Srbije, Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Srbija je bila bolji rival u prvom poluvremenu. Imali su Piksijevi izabranici više pokušaja i veći posed lopte, ali su u završnici akcija bili veoma loši, zbog čega nismo imali nijednu veliku priliku.

Bugari su na samom početku mogli da postignu autogol posle odličnog prodora Živkovića, ali je Đulgerov bio oprezan posle neopreznog poteza Antova.

Nakon pola sata igre, Bugarska je zapretila preko Čočeva, ali nije bilo realno da iz okreta sa ivice kaznenog prostora savlada Vanju.

Najbolju priliku u ovom delu susreta imao je Georgi Rusev, koji je iskoristio loše postavljanje odbrane Srbije, ušao u gol šansu, ali je u situaciji jedan na jedan šutirao pored gola.

Do kraja prvog dela pripretili smo samo slabim udarcem Saše Lukića pravo u golmana rivala.

Očajno smo počeli drugi deo i već u 48. minutu Bugari su poveli 1:0.

Iliev je lepo primio loptu u kaznenom prostoru i progirao Kirila Despodova, koji je udarcem po zemlji savladao nemoćnog Vanju Milinkovića-Savića.

Nastavila je Srbija sa jalovom igrom, a Piksi je bio veoma neraspoložen, a to je probao da promeni ubacivanjem Đorđa Jovanovića umesto Saše Lukića.

Nisu nam pomogla ni dva napadača, pošto su par trenutaka posle ove izmene Bugari mogli do 2:0, ali je rezervista Filip Krastev srećom pogodio samo prečku.

Srbija je zaigrala tek u završnici meča, kada je Dejan Joveljić u dva navrata izblokiran prilikom udaraca iz dobrih pozicija.

I na kraju taj 96. minut i fantastičan pogodak rezerviste Darka Lazovića iskosa sa desne strane.

Srbija naredni meč u septembru igra protiv Mađarske na domaćem terenu i pobeda u tom meču širom bi otvorila vrata prvog plasmana na Evropsko prvenstvo posle 24 godine i turnira u Belgiji i Holandiji.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

21:47h

II POLUVREME, BUGARSKA SRBIJA 1:1 (0:0)

Kraj meča u Razgradu, Bugarska i Srbija su podelili bodove.

90 + 6. minut - GOOOOOOL - Srbija stiže do 1:1. Darko Lazović postiže golčinu.

90 + 1. minut - Igraće se šest minuta nadoknade vremena. Još jedan promašaj Joveljića.

89. minut - Stopostotnu šansu propušta Dejan Joveljić, Bugari su u poslednjim trenucima izblokirali njegov pokušaj.

Fudbalska reprezentacija Bugarske

75. minut - Pokušaj Stepanova, Vanja lako brani udarac.

71. minut - Darko Lazović menja Živkovića, a Filipa Kostića menja Filip Mladenović.

70. minut - Žuti karton za Nikolu Milenkovića.

69. minut - Krastev pogađa prečku.

62. minut - Georgi Rusev dobija žuti karton zbog faula sa leđa nad Strahinjom Pavlovićem.

60. minut - Opasan napad Bugara posle slobodnog udarca, imali smo sreće.

Fudbalska reprezentacija Bugarske, Fudbalska reprezentacija Srbije, Sergej Milinković-Savić

58. minut - Đorđe Jovanović menja Sašu Lukića.

47. minut - GOOOOOL - Bugarska vodi sa 1:0. Kiril Despodov postiže pogodak za vođstvo domaćina.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

20:39h

I POLUVREME, BUGARSKA SRBIJA 0:0

Poluvreme u Razgradu, golove nismo videli.

45 + 1. minut - Igraće se minut nadoknade vremena.

43. minut - Prvi šut u okvir gola, Saša Lukić je tukao, ali rutinska intervencija golmana Djulgerova.

31. minut - Veliku priliku promašuju Bugari.

30. minut - Bezopasan pokušaj Bugara.

Fudbalska reprezentacija Bugarske, Fudbalska reprezentacija Srbije, Andrija Živković

15. minut - Kostić umalo iz nehata postiže gol.

5. minut - Početno ispitivanje snaga.

1. minut - Krenuo je meč u Razgradu.

20:26h
19:40h

Poznati su i sastavi timova:

Bugarska: Djulgerov, Popov, Antov, Hristov, Gruev, Petkov, Iliev, Kraev, Čočev, Rusev, Despodov Srbija: V. Milinković-Savić, Milenković, Gudelj, Pavlović, Živković, Lukić, Maksimović, Kostić, S. Milinković-Savić, Tadić, Joveljić

19:34h

Fudbaleri Srbije od 20:45 gostuju Bugarskoj u okviru 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Orlovi" su odigrali dva meča u dosadašnjem toku kvalifikacija i imaju maksimalnih šest bodova, dok su izabranici Mladena Krstajića osvojili samo bod u 270 minuta fudbala.

Tok meča možete uživo pratiti na našem portalu.