SEĆANJE NA BRUTALNU KRAĐU! Izmišljen penal i sudijska bruka na Mundijalu u Španiji (VIDEO)

na današnji dan

Domaćin pobedio Jugoslaviju koju je sa klupe predvodio legendarni Miljan Miljanić "na krilima" arbitra Sorensena

Fudbalska reprezentacija Jugoslavije na današnji dan 20. juna 1982. godine brutalno je pokradena u meču grupne faze Svetskog prvenstva u Španiji.

"Plavi" su poraženi od domaćina "na krilima" sudije Sorensena koji je izmslio penal iako je Velimir Zajec faulirao Alonsa metar van šesnaesterca.

SP 1982: ROĐENJE MARADONE I OPROŠTAJ BLUDNOM SINU: Brazilci pamte drugu NAJVEĆU tragediju od 1950, Rosi heroj AZURA

Jugoslavija je u drugom kolu povela golom Ivana Gudelja u 10. minutu na stadionu "Luis Kazanova" u Valensiji.

Huanito je promašio poklonjeni jedanaesterac u 14. minutu, ali je Danac ponovio izvođenje jer je Dragan Pantelić krenuo ranije sa gol linije.

Fudbalska reprezentacija Španije, Fudbalska reprezentacija Jugoslavije

Drugi pokušaj bio je uspešniji, a Španija je došla do trijumfa od 2:1 golom Enrika Saure u 66. minutu.

Sastav "plavih" u Valensiji: Dragan Pantelić, Nikola Jovanović, (Vahid Halilhodžić), Nenad Stojković, Ivan Gudelj, Velimir Zajec, Zlatko Krmpotić, Vladimir Petrović, Edhem Šljivo, Ivica Šurjak, Safet Sušić, Zlatko Vujović (Milos Šestić). Selektor je bio legendarni Miljan Miljanić.

Jugoslavija je prethodno u prvom kolu odigrala 0:0 sa Severnom Irskom i potom savladala Honduras, ali to je bilo dovoljno samo za treće mesto.