GUNDOGAN VOLEJIMA UNIŠTIO JUNAJTED! Sitiju dupla kruna, Gvardiola hoće da osvoji sve (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Mančester sitija, Foto: EPA/ANDY RAIN

FA KUP

"Građani" će priliku za novi trofej imati 10. juna protiv Intera u finalu Lige šampiona

Objavljeno: 22:36h

Fudbaleri Mančester sitija u prvom gradskom derbiju u istoriji finala FA kupa pobedili su Mančester junajted sa 2:1 na kultnom Vembliju u Londonu.

"Građani" su tako došli do duple krune, a heroj sa dva gola iz voleja bio je kapiten Ilkaj Gundogan.

Radost Džona Stonsa i Ilkaja Gundogana
Radost Džona Stonsa i Ilkaja Gundoganafoto: EPA/Andy Rain

Vezista je bio strelac posle samo 12 sekundi i to je najbrži gol u istoriji u finalima ovog takmičenja, a pogodak je bio prelep.

"Crveni đavoli" su izjednačili u 33. minutu kada je posle VAR provere dosuđen penal, a precizan je bio Bruno Fernandeš.

Detalj sa utakmice Mančester sitija i Mančester junajteda
Detalj sa utakmice Mančester sitija i Mančester junajtedafoto: EPA/Andy Rain

Ponovo je na scenu stupio Ilkaj Gundogan i u 51. minutu iskoristio novi volej sa ivice kaznenog prostora posle centaršuta Kevina de Brujnea iz kornera.

Mančester siti došao je do sedmog trofeja u ovom takmičenju, a 10. juna imaće priliku da uradi nešto što je samo uradio gradski rival od Engleza.

Ukoliko "Građani" savladaju Inter u finalu Lige šampiona osvojiće triplu krunu što je uspela samo generacija Aleksa Fergusona u sezoni 1998/99.