NI MURINJO NE MOŽE DA IH ZAUSTAVI: Sevilja posle penal drame SRUŠILA Romu i osvojila SEDMU Ligu Evrope!
Slavlje fudbalera Sevilje sa trofejem Lige Evrope, Foto: EPA/ANNA SZILAGYI

SPEKTAKL

Objavljeno: 09:20h
Završeno
00:03h

Sevilja je po sedmi put osvojila Ligu Evrope.

Španci su u velikom finalu u Budimpešti savladali Romu posle penala rezultatom 5:2 (1:1 posle 120 minuta igre).

Žoze Murinjo nije uspeo da zaustavi Sevilju i doživeo je prvi poraz u evropskim finalima.

Utakmica je krenula veoma opreznom igrom oba tima, a onda je u 12. minutu Roma imala prvu ogromnu priliku.

Leonardo Spinacola se našao u šansi, dobro šutirao, ali je Jasin Bono fantastično zaustavio njegov udarac iz srca šesnaesterca. Posle ovog detalja ništa apsolutno nismo videli, osim velikog broja prekida i koškanja igrača dva tima.

Konačno je stigao i taj 35. minut u kojem je Roma povela golom Paola Dibale, posle sjajnog dodavanja Đanluke Manćinija.

Do kraja prvog poluvremena u šestom minutu nadoknade videli smo strahovit udarac iz daljine Ivana Rakitića, ali na njegovu žalost lopta je pogodila stativu, a potom zamalo izbegla leđa Ruija Patrisija.

Hose Luis Mendilibar je odmah na startu drugog terena u igru uveo Susa i Erika Lamelu i odmah je njegov tim zaigrao ofanzivnije.

Aleks Telješ je bio u polušansi, a onda su Andalužani u 55. minutu autogolom Đanluke Manćinija izjednačili na 1:1.

Roma je u 67. minutu imala ogromnu priliku, ali Tami Ejbraham i društvo iz blizine nisu uspeli da ubace loptu u gol.

Sudija Entoni Tejlor je pokazao na penal za Sevilju, ali je nakon gledanja VAR snimka preinačio svoju odluku, igrao se 76. minut.

U 83. minutu posle slobodnog udarca u stopostotnoj šansi našao se Andrea Beloti, ali se obrukao. Do kraja meča videli smo i opasan udarac Susa i fantastičnu odbranu Patrisija.

Produžeci nisu doneli ništa, osim mnogo prekida i preopreznog fudbala. Jedinu šansu videli smo u dubokoj nadoknadi drugog produžetka, kada je Kris Smoling pogodio stativu.

Usledila je penal serija u kojoj je Sevilja bila neumoljiva, kao i protiv Mančester junajteda i ovog puta nije promašila nijedan jedanaesterac.

Okampos, Lamela i Rakitić su pogađali u prve tri serije, dok je za Romu precizan bio samo Brajan Kristante, dok su promašili Manćini i Rodžer Ibanjez.

Pobedu Sevilji, baš kao i Argentini pehar Svetskog prvenstva, doneo je Gonzalo Montijel. On je prvobitno promašio, odnosno odbranio je njegov udarac Rui Patrisio, ali je Portugalac ranije krenuo sa gola, pa je penal ponovljen, A Argentinac je ovog puta bio neumoljiv i doneo novu Ligu Evrope Sevilji.

23:57h

PENALI:

1. Lukas Okampos pogađa, Brajan Kristante precizan - 1:1.

2. Erik Lamela postiže gol, Đanluka Manćini neprecizan, Bono Jasin brani - 2:1.

3. Rakitić šalje loptu u jednu, Patrisija Ruija u drugu stranu, ne pogađa ni Rodžer Ibanjez - 3:1.

4. Gonzalo Montijel ne donosi pobedu Sevilji, odbranio je Patrisio, ali se ponavlja penal, krenuo je ranije Portugalac sa gol-linije, Montijel iz drugog puta pogađa i donosi Sevilji sedmu titulu u Ligi Evrope

23:51h

120 + 12. minut - Penali u Budimpešti.

23:50h

120 + 11. minut - Prečka Krisa Smolinga.

23:49h

120 + 9. minut - Okampos dobija žuti karton.

23:45h

120 + 7. minut - Trajao je nekoliko minuta prekid zbog povrede Gudelja posle duela sa Ibanjezom. Markao menja reprezentativca Srbije.

23:41h

120 + 2. minut - Opasan napad Sevilje, ali loša realizacija, imala je Roma dosta sreće.

23:40h

120 + 1. minut - Žuti karton dobija i Žoze Murinjo.

23:39h

120. minut - Nemanja Matić ima problema i napušta igru, menja ga Edoardo Bove. Šest minuta nadoknade.

23:38h

119. minut - Koškanje kod klupa, Murinjo je pobesneo zbog toga što nije mogao da napravi izmenu, situacija je ubrzo raščišćena.

23:37h

117. minut - Bez ikakvih zanimljivih dešavanja, kao da svi čekaju početak penal serije.

23:30h

111. minut - Ukazuje se pomoć Rodžeru Ibanjezu.

23:25h

106. minut - Krenuo je drugi produžetka. Stefan El Šaravi i Dijego Ljorente su ušli u igru, a iz nje su izašli Lorenco Pelegrini i Leonardo Spinacola.

23:21h

105 + 2. minut - Kraj prvog produžetka.

23:08h

95. minut - Karim Rekik i Gonzalo Montijel ulaze, Telješ i Navas izlaze iz igre.