JOVIĆ I TERZIĆ ZA TRI MINUTA NOKAUTIRALI ROMU! Ilić strelac za Torino, Samardžićev šok poraz (VIDEO)
Luka Jović na utakmici Fiorentine i Rome, Foto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

SERIJA A, 37. KOLO

Igrali i Nikola Milenković, Mile Svilar i Vanja Milinković-Savić, dok Nemanja Matić nije bio u protokolu

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Romu na svom terenu 2:1 u pretposlednjem, 37. kolu Serije A.

Žoze Murinjo na teren je izveo rezervni tim kako bi odmorio startere za finale Lige Evrope koje je na programu u sredu od 21 čas protiv Sevilje.

Portugalac je svesno rizikovao jer su Rimljani porazom matematički ostali bez Lige šampiona, a karta za istu tražiće se u Budimpešti.

I "viola" je igrala u kombinovanom timu pošto i nju čeka evropsko finale, 7. juna od 21 čas u Pragu protiv Vest Hema u Ligi konferencija.

"Vučica" je povela golom Stefana El Šaravija u 11. minutu, a izjednačio je naš Luka Jović u 85. minutu.

Samo tri minuta kasnije preokret "ljubičastih" kada je Aleksa Terzić centirao sa levog boka, Kuame je glavom spustio za Ikonea i potom sigurna egzekucija.

Luka Jović odigrao je celu utakmicu, Nikola Milenković i Aleksa Terzić ušli na poluvremenu.

Na drugoj strani, Mile Svilar takođe čitav meč uz dobijen žuti karton u 75. minutu, dok Nemanja Matić nije bio ni u protokolu.

Torino je u gostima razbio Speciju 4:0 autogolom u 24. minutu, Samuela Rićija u 72, Ivana Ilića četiri minuta kasnije i Jana Karamoa u 96. minutu.

Vanja Milinković-Savić u timu "bikova" branio je celu utakmicu, dok je Ivan Ilić izašao u 87. minutu.

Spektakl je viđen u Salernu gde je Salernitana savladala Udineze 3:2 golom Vilijama Trosta-Ekonga u 96. minutu posle preokreta.

"Zebre" su vodile 2:0 pogocima Marvina Zigelera u 25. i Ilije Nestorovskog u 30. minutu, a smajio je Grigoris Kastanjos u 43. minutu.

Izjednačenje je doneo Antonio Kandreva u 57. minutu, a kod gostiju je Lazar Samardžić odigrao čitav meč.