Juventus slavio u Đenovi, ali izgubio nešto mnogo vrednije od bodova! Lacio teško bez Sergeja, lagana priča Rome! (VIDEO)

serija a 29. kolo

Zanimljivo je bilo na terenima širom Italije...

Fudbaleri Napolija pobedili su danas u gostima Empoli sa 3:2, u meču u kome su vodili 3:0 i u kome su ukupno dosudjena tri penala. Napoli je mogao da povede već u sedmom minutu, ali je Dris Mertens promašio penal. Gosti su do vodjstva došli u 19. minutu pogotkom Lorenca Insinjea u 19. minutu, da bi Mertens pet mintua kasnije povisio na 2:0. U 38. minutu dosudjen je novi penal za Napoli, koji je ovog puta izveo Insinje i bio siguran.

Empoli je u drugom poluvremenu postigao dva gola, oba posle prekida. Prvo se Omar El Kaduri iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca upisao u strelce, da bi u 82. minutu Masimo Makarone iz penala smanjio na 3:2. Empoli je u 89. minutu mogao do izjednačenja, ali je udarac Makaronea bio izblokiran