ZORIĆ PONIŠTIO IVANIĆEV EVROGOL! Radnički preživeo Zvezdu zahvaljujući čudu na golu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Radničkog 1923 i Crvene zvezde u Kragujevcu, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 6. KOLO PLEJ-OFA

Stojan Leković (21) najzaslužniji za remi u Kragujevcu

Objavljeno: 18:16h

Fudbaleri Radničkog 1923 i Crvene zvezde remizirali su 1:1 u Kragujevcu u šestom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Prvo poluvreme na Čika Dači bilo je najblaže rečeno, ali je domaćin prvi pripretio u 15. minutu preko Luke Zorića.

1 / 6 Foto: Starsport©

U 31. minutu istakao se Stojan Leković, golman "crvenih đavola" kada je nogom uspeo da spreči pogodak posle šuta Milana Rodića sa levog boka.

Osam minuta kasnije ponovo briljira 21-godišnji čuvar mreže kada je odlično odbranio posle udarca Marka Rakonjca kojem je centirao Jovan Mijatović.

U 52. minutu Čolović je sa leve strane poslao loptu za Vidovića koji je loše zahvatio i gađao daleko od gola.

Pet minuta kasnije Kangva je izveo korner, a Katai je ostao sam na petercu, mogao da bira gde će da šutira, ali je Stojan Leković ponovo pobedio.

Detalj sa utakmice Radničkog 1923 i Crvene zvezde u Kragujevcu
Detalj sa utakmice Radničkog 1923 i Crvene zvezde u Kragujevcufoto: Starsport©

Vidović je propustio najbolju šansu kada je posle akcije po desnom boku sa oko sedam metara loše zahvatio loptu i poslao je pored gola.

Odlični Leković ponovo je zablistao u 76. minutu kada je Irakli Azarov uputio šut sa ruba peterca iskosa sa leve strane, ali je bio na visi zadatka.

Ponovo Leković! Igrao se 81. minut kada je zaustavio udarac Marka Rakonjca, a potom je otklonio opasnost posle kornera Kingsa Kangve.

Jedna od brojnih intervencija Stojana Lekovića
Jedna od brojnih intervencija Stojana Lekovićafoto: Starsport©

Crvena zvezda povela je u 85. minutu majstorijom Mirka Ivanića koji je u igru ušao sedam minuta ranije.

Vezista je dobio povratnu loptu posle kornera i sa ivice šesnaesterca poslao "projektil" u dalji ugao pod prečku.

Tri minuta kasnije izjednačenje Radničkog pošto je Evandro glavom spustio loptu Luki Zuriću, a ovaj rutinski matirao Nikolu Vasiljevića.

Igrač susreta sigurno je fenomenalni Stojan Leković koji je najzaslužniji za podelu bodova u Kragujevcu.