DRAMA: Fudbaleri Barselone osvojili titulu, pa bežali od RAZJARENIH navijača Espanjola!
Fudbaleri Barselone, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

ZALSUŽENO

Fudbaleri Barselone novi su šampioni Španije.

Katalonci su u gradskom derbiju savladali u gostima Espanjol rezultatom 4:2 u okviru 34. kola La Lige i po 27. put stigli do titule u Primeri.

Ovo je prvi šampionski pehar za Barselonu posle tri sezone. Blaugrana je prva na tabeli sa 85 bodova, 14 više od drugopolasiranog Real Madrida. Što se tiče Espanjola, njega u preostala četiri kola očekuje grčevita borba za opstanak.

Izabranici Ćavija su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, u kojem su postigli tri gola.

Robert Levandovski je goste sa Kamp Noua doveo u vođstvo u 11. minutu, a na 2:0 povisio je Alehandro Balde u 20. minutu.

Posle fantastične akcije Poljak je u 40. minutu postigao i svoj drugi gol na meču za velikih 3:0.

Odmah na startu drugog dela Žul Kunde pogodio je mrežu za 4:0.

Espanjol je stvarao šanse i zasluženo je stigao do dva gola do kraja meča.

Prvo je u 73. minutu Havi Puado smanjio na 4:1, a onda je najbolji strelac tima i treći najbolji strelac Primere Hoselu u poslednjim trenucima meča.

Po završetku utakmice videli smo i jedan veliki skandal. Naime, navijače Espanjola razbesnelo je to što su fudbaleri Barselone na centru terena slavili titulu.

Veliki broj pristalica domaćeg tima uletela je na teren i krenula ka igračima Barselone, koji su brže bolje pobegli u svlačionicu.