NESTVARNI HOLAND PONOVO POMERA GRANICE: Siti prestigao Arsenal, Liverpul bolji od Fulama!
Mančester siti - Vest Hem, Foto: Darren Staples / Zuma Press / Profimedia

premijer liga!

Ubedljiva pobeda građana

Objavljeno: 23:28h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Vest Hem sa 3:0, u zaostalom meču 28. kola engleske Premijer lige, i tako prestigao Arsenal.

Strelci za Siti bili su Nejtan Ake u 50, Erling Holand u 70. i Fil Foden u 85. minutu.

Norvežaninu je to bio 35. gol u Premijer ligi ove sezone čime se osamio na večnoj listi strelaca pretekavši Endija Kola i Alana Širera koji su postigli po 34, ali u sezonama kada se igralo 42 meča.

U narednom kolu, Siti će dočekati Lids, dok će Vest Hem ugostiti Mančester junajted.

U istom terminu, Liverpul je kao domaćin pobedio Fulam sa 1:0, golom Mohameda Salaha iz penala u 39. minutu.

Liverpul je peti sa 59 poena, a Fulam je na 10. mestu sa 45 bodova.