TITULA NA DOHVAT RUKE: Barsa srušila Atletiko!
Slavlje fudbalera Barselone, Foto: EPA/Enric Fontcuberta

TRI BODA U DŽEPU

Fudbaleri Barselone savladali su Atletiko Madrid na Nou Kampu rezultatom 1:0 u okviru 30. kola Primere.

Blaugrana je prekinula niz od dva remija u kojima nije postigla nijedan gol, i posle 24. pobede u ligi prva je na tabeli sa 76 bodova, 11 više od drugoplasiranog Real Madrida.

Junak je bio Feran Tores koji je u 44. minutu postigao pobedonosni i jedini pogodak na utakmici, nakon što je prihvatio sjajan pas Rafinje, a potom i preciznim udarcem matirao Jana Oblaka.

U nastavku meča bilo je prilika na obe strane, ali je na kraju tim Ćavija Ernandesa uspeo da sačuva minimalnu prednost i da upiše 24. trijumf u sezoni.

Za ekipu Dijega Simeonea ovo je bio šesti ovosezonski poraz. sada su Madriđani treći sa 60 bodova, pet manje od gradskog rivala Reala, a šest više od četvrtoplasiranog Real Sosijedada.