MAGIČNA NOĆ U SEVILJI! Očajni Mančester junajted PONIŽEN na Ramon Sančezu - prošli Juve i Bajer
Gudelj i Bade, Foto: Isabel Infantes / PA Images / Profimedia

četvrtfinale lige evrope

Velika pobeda Sevilje za okršaj sa Juventusom

Objavljeno: 23:19h

Fudbaleri Sevilje, Juventusa, Bajera Leverkuzena su se plasirali u polufinale Lige Evrope!

Spektakl je viđen na stadionu "Ramon Sančez Pishuan" gde je Sevilja nokautirala Mančester junajted sa 3:0, dok je na "Old Trafordu" bilo 2:2.

Crvene đavole su greške koštale plasmana u dalju fazu takmičenja, a domaći su odigrali sjajan meč u nestvarnoj atmosferi.

Sevilja je povela već u 8. minutu meča kada je kapiten Junajteda Hari Megvajer napravio neverovatan kiks koji je iskoristio En Nesiri.

Novi hladan tuš za Engleze je usledio na startu drugog poluvremena kada je Bade pogodio na asistenciju Rakitića.

Tu se domaći nisu zaustavili, tačnije, očajni Junajted je napravio novu grešku koja je surovo kažnjena!

De Hea je istrčao daleko ispred gola, a onda dodao loptu En Nesiriju kome nije bilo teško da je na efektan način ubaci u nebranjenu mrežu.

Fudbaleri Juventusa su izborili polufinale remijem u Lisabonu protiv Sportinga rezultatom 1:1 i tako zakazali okršaj sa Seviljom.

U prvom meču u Torinu pre sedam dana "stara dama" slavila je minimalnim rezultatom 1:0.

Juventus je od 9. minuta vodio golom Adrijena Rabioa. Tada je bilo 2:0 u ukupnom rezultatu, ali ne zadugo.

Već u 20. minutu Sporting je izjednačio, a učinio je to Markus Edvards sa "bele tačke".

FK Juventus, FK Sporting, Dušan Vlahović

Juventus je strepeo do kraja, ali je uspeo da sačuva pozitivan rezultat. Treba spomenuti da je srpski reprezentativac Dušan Vlahović imao veliku šansu u 55. minutu.

Plasman u polufinale obezbedio je i Bajer Leverkuzen koji je, nakon 1:1 u Nemačkoj, u gostima slavio pobedio Rojal Union sa ubedljivih 4:1.

Bajer posle prvog poluvremena imao dva gola prednosti golovima Muse Dijabija u drugom i Mičela Bekera u 38. minutu. Na 3:0 je povisio Džeremi Frimpong u 61. minutu, četiri minuta kasnije prednost Bajera smanjio je Kasper Terho, a konačan rezultat postavio je Adam Hložek u 79. minutu.

Nemački tim u polufinalu čeka pobednika duela Rome i Fejenorda. Na Olimpiku trenutno vodi Roma sa 2:1 i u toku su produžeci.

Polufinalne utakmice na programu su 11. i 18. maja.