SPEKTAKULARNO VEČE: Napoli u suzama, Milan u polufinalu - Real rutinski protiv očajnog Čelsija!
Fudbaleri Milana, Foto: LiveMedia / ddp USA / Profimedia

Objavljeno: 23:01h
Završeno
22:58h

Fudbaleri Milana i Real Madrida prvi su polufinalisti ovosezonske Lige šampiona.

Milan je posle pobede od 1:0 na San Siru u gostima protiv Napolija odigrao 1:1 u gostima i obezbedio mesto među četiri najbolja tima u Evropi. Ovo je prvo polufinale za Rosonere posle 2007. godine.

Napoli je utakmicu otvorio strašnim napadima ka golu rivala, imao je domaćin više od igre, dosta kornera, ali nikako nije mogao da stvori neku stopostotnu šansu. A, onda je usledio šok, Mario Rui je nespretno oborio Rafaela Leaa, a Šimon Marčinjak je pokazao na belu tačku.

Rafael Leao, FK Napoli, FK Milan

Odgovornost je preuzeo Olivije Žiru, ali je udarac Francuza fantastično zaustavio Aleks Meret. Igrao se 22. minut meča. Samo šest minuta kasnije Žiru maši zicer, tačnije Meret ga još jednom zaustavlja.

Napoli nikako nije mogao do stopostotne šanse, ali je mogao do penala nakon što je Irving Lozano pao u šesnaestercu rivala, ali VAR i poljski arbitar nisu mislili da ima elemenata za najstrožu kaznu.

Hladan tuš za domaće navijače i igrače dogodio se u 43. minutu. Rafael Leao je sam pretrčao preko 50 metara, a onda kao na tacni dodao loptu Žiruu, koji ovo nije mogao da promaši, pa su gosti poveli sa 1:0.

Na startu drugog dela u 46. minutu prva ogromna šansa za Napoli, Kvaračkelija je šutirao preko gola. Napadao je Napoli sve vreme, ali su se gosti iz Milana znalački branili

Imao je domaćin još nekoliko opasnih napada, a onda je u 80. minutu Fikajo Tomori igrao rukom, a Napoli dobio penal. Kvaračkelija je preuzeo odgovornost, šutirao je, ali je čudesni Majk Menjan odbranio njegov udarac.

Napoli je do kraja meča propustio još nekoliko velikih prilika, a do gola je konačno stigao u 93. minutu posle gola Viktora Osimena, ipak taj gol za 1:1 je bio sve od domaćina, pa je Milan prošao dalje.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Čelsi rezultatom 2:0, pa su sa ukupnih 4:0 prošli u novo polufinale Lige šampiona.

Madriđani su do trijumfa stigli golovima u drugom poluvremenu, a oba je posle fantastičnih akcija postigao Rodrigo.

FK Real Madrid

Čelsi je imao nekoliko šansi pri rezultatu 0:0 da povede, najbolje su propustili Kukurelja i Kante, pa je Real uspeo da odoli i kasnije stigne do pobede.

22:58h

GOTOVO, REAL I MILAN SU U POLUFINALU LŠ!

22:48h

90 + 3. minut - GOOOOOL - Napoli stiže do 1:1. Viktor Osimen glavom postiže gol posle centaršuta Raspadorija.

22:44h

82. minut - Neverovatno, drugi promašeni penal na utakmici. Ovog puta Napoli nije bio precizan.

Majk Menjan odbranio je udarac Kviči Kvaračkeliji.

22:39h

80. minut - GOOOOOL - Real stiže do 2:0.

Prelepa akcija Madriđana, koju je posle šmekerske asistencije u gol sproveo Rodrigo.

22:32h

69. minut - Vremena sve manje za Čelsi i Napoli.

22:18h

58. minut - GOOOOOL - Real vodi sa 1:0 u Londonu.

Rodrigo je prošao kao brz voz po desnoj strani, a potom je odradio dupli pas sa Vinisjusom Žuniorom i postigao vodeći gol.

22:12h

52. minut - Sada i Ngolo Kante promašuje zicer.

22:06h

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

21:52h

Poluvremena u Napulju i Londonu.

21:47h

45 + 1. minut - Neverovatno šta je sada promašio Kukurelja, fantastična odbrana Tiba Kurtoe.

21:43h

43. minut - GOOOOOL - Milan vodi sa 1:0 u Napulju!

Nezaustavljivi Rafael Leao je pretrčao preko 50 metara, a onda sjajno uposlio Žirua kome nije bilo teško da konačno pogodi večeras i donese prednost svom timu.

21:40h

40. minut - Mreže i dalje miruju u oba meča.

21:28h

28. minut - Novi promašaj Žirua. Meret sjajno brani još jednom. U Londonu Kepa zaustavlja Vinisijusa Žuniora.

Izmena: 21:40h
21:22h

22. minut - Olivije Žiru promašuje penal! Meret je fantastično odbranio udarac Francuza.

Gosti su dobili penal nakon što je Mario Rui neoprezno oborio Rafaela Leaa u sopstvenom šesnaestercu.