Fudbaleri Njukasla, Foto: Owen Humphreys / PA Images / Profimedia

opa!

Bleda partija Junajteda na Sent Džejms parku

Objavljeno: 19:45h

Fudbaleri Njukasla su savladali ekipu Mančester junajteda na domaćem terenu rezultatom 2:0, u okviru 20. kola Premijer lige.

Strelci za "svrake" bili su Vilok u 65. i Vilson u 88. minutu.

Činjenica je da su domaći bili bolji rivali, a u prvom poluvremenu su mreže mirovale, pre svega zahvaljujući Davidu de Hei koji je bio na visini zadatka.

Crno-beli su poveli u 65. minutu golom Džoa Vilkoka, a pobedu je obezbedio Kalum Vilson pogotkom u 88. minutu.

Njukasl - Junajted
Njukasl - Junajtedfoto: Oli SCARFF / AFP / Profimedia

Njukasl je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno 13. u ligi, ima 50 bodova i na trećem mestu na tabeli preskočio je Junajted, koji takođe ima 50 bodova.

Obe ekipe odigrale su po 27 utakmica.

Arsenal je prvi na tabeli sa 72 boda iz 29 utakmica, a aktuelni šampion Mančester siti osvojio je 64 boda iz 28 utakmica.

Ranije danas Vest Hem je na svom terenu u Londonu pobedio Sautempton sa 1:0 i pobegao iz zone ispadanja.