SVETSKO ČUDO U ASTANI: Kazahstan posle ISTORIJSKOG preokreta SRUŠIO Dance!
Fudbaleri Kazahstana, Foto: EPA/Bo Amstrup

NEVERICA

Ovo se zaista retko viđa u evropskim kvalifikacijama

Objavljeno: 18:14h

Fudbaler Kazahstana napravili su najveće iznenađenje dosadašnjih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Oni su na domaćem terenu u Astani posle neverovatnog preokreta savladali Dansku rezultatom 3:2 (0:2).

Ekipa Kaspera Hjulmanda stigla je u Kazahstan kao veliki favorit nošena trijumfom nad komšijama Fincima na stadionu Parken u Kopenhagenu. Poritv Finaca Rasmus Hojlund je postigao het-trik, a protiv Kazahstanaca je u prvom poluvremenu dva puta bio strelac.

Prvi pogodak postigao je u 21. minutu, a drugi 15 minuta kasnije i činilo se da će Danci lagano stići do nove pobede.

Slavlje Kazahstanaca
Slavlje Kazahstanacafoto: EPA/Bo Amstrup

A, onda se dogodilo pravo čudo u nastavku meča. Posle mirnih dvadesetak minuta, krenula je rapsodija domaćina.

Prvo je u 73. minutu Bahtijor Zajnudinov iskoristio penal nakon što je Jonas Vind igrao rukom, prema proceni srpskog arbitra Novaka Simovića. Veoma diskutabilna odluka, pošto se čini da je lopta igrača Danske pogodla u rame.

Aškat Tagibergen je fantastičnim pogotkom u 86. minutu doneo izjednačenja Kazahstanu, a tri minuta kasnije čudesni preokret kompletirao je Abat Ajmbetov.

Danci su napadači do kraja meča ali do gola nikako nisu mogli, Kazahstanci su čak utakmicu završili sa igračem manje, ali ni to nije pomoglo polufinalisti poslednjeg prvenstva Evrope.

Posle dva odigrana kola, oba tima imaju po tri osvojena boda.