KIKS BEZIDEJNE ZVEZDE: Bivši napadač Partizana OTEO pobedu crveno-belima!
Kings Kangva u duelu sa fudbalerima Napretka, Foto: Starsport

NEOČEKIVANO

Objavljeno: 18:58h

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da upišu novu pobedu u domaćem šampionatu.

Crveno-beli su odigrali samo 1:1 na teškom gostovanju Napretku u Kruševcu u okviru 27. kola Superlige Srbije.

Izabranici Miloša Milojevića su i dalje uverljivo prvi na tabeli i imaju 73 osvojenih bodova, 18 više od drugoplasiranog TSC-a.

Zvezda je otvoreno i napadački započela utakmicu, ali nikako nije mogla da pripreti sjajno postavjlenom rivalu. Čak je Napredak bio taj tim koji je uputio prvi udarac na meču, igrao se 14. minut kada je Nikola Knežević okušao svoju sreću iz velike udaljenosti.

Veliki problem za goste iz Beograda dogodio se u 22. minutu kada je Veljko Nikolić zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega u igru je upao Slavoljub Srnić.

Crveno-beli su na prvu priliku morali da čekaju 31. minut. Pravo niotkuda se Vigo našao u sjajnoj prilici za centaršut. Pronašao je Pešića koji je probao atraktivno "makazicama", ali nije to najbolje uradio. Lopta je otišla paralelno sa golom i stigla do Bukarija, kojeg je uhvatila pomalo nespremnog pa nije uspeo glavom da je sprovede u mrežu Napretka.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezdefoto: Starsport©

Četiri minuta kasnije ponovo je zapretio fudbaler iz Gane, ali je golman Kruševljana sjajno reagovao.

Zvezda je inicijativu iskoristila da povede u 38. minutu, a strelac je bio Mirko Ivanić. Azarov je pogrešio, a potom je pukla kontra domaćina, ali je Knežević u završnici akcije loše zahvatio loptu, pa je usledila kontra gostiju, Kings Kangva je pronašao Bukarija, koji je strpljivo sačekao i uposlio Mirka Ivanića, koji postiže gol glavom.

Do kraja prvog dela igre vidleli smo još jedan pokušaj Bukarija, najagilnijeg igrača Zvezde.

I drugo poluvreme krenulo je veoma sporo kada su u pitanju šanse, a ponovo je Napredak bio prvi koji je stigao do prilike, ali nije mogao do gola.

Usledilo je nekoliko loših pokušaja na obe strane, Nikola Stanković je pripretio za Napredak, a Ivanić za Zvezdu.

Crveno-beli su pitanje pobednika mogli da reše u 75. minutu, ali je Aleksandar Katai pogodio stativu.

Nekoliko minuta kasnije utakmica je prekinuta zbog baklji koje su na teren ubacili gostujući navijači.

Prekid kao da je pomogao Čarapanima, koji u 85. minutu stižu do izjednačenja. Strelac je bio bivši napadač Partizana Bojan Matić, koji je iskoristio pometnju u kaznenom prostoru Zvezde i savladao Vasiljevića.

Do kraja meča šansi nije bilo, pa je bezidejna Zvezda osvojila samo bod u Kruševcu.