SEDMICA FEJNORDA, RUTINE JUVENTUSA I JUNAJTEDA! Sevilja drhtala u Istanbulu (FOTO)
Slavlje fudbalera Fejnorda, Foto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

REVANŠi osminE finala lE

Dušan Vlahović i Filip Kostić igrali 70 minuta, a Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj celu utakmicu

Objavljeno: 00:25h

Fudbaleri Fejnorda, Mančester junajteda, Juventusa i Sevilje plasirali su se u osminu finala Lige Evrope posle revanš utakmica.

Najubedljiviji bio je klub iz Roterdama koji je na svom De Kajpu pobedio 7:1 Šahtjor iz Donjecka, a prvi meč u Varšavi završen je 1:1.

Slavlje fudbalera Fejnorda
Slavlje fudbalera Fejnordafoto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dušan Vlahović bio je strelac za Juventus posle mesec dana, odnosno šest utakmica u svim takmičenjima.

Napadač je u 70. minutu izašao iz igre kao i Filip Kostić, a konačnih 2:0 u Frajburgu postavio je Federiko Kjeza u 95. minutu.

Filip Kostić i Dušan Vlahović
Filip Kostić i Dušan Vlahovićfoto: Tom Weller / AFP / Profimedia

Mančester junajted bio je bolji od Betisa na Old Trafordu u prvom meču 4:1, a sada su slavili u Sevilji 1:0 golom Markusa Rašforda u 56. minutu.

Slavlje fudbalera Mančester junajteda
Slavlje fudbalera Mančester junajtedafoto: Nigel Keene / imago sportfotodienst / Profimedia

Najneizvesnije bilo je u Istanbulu gde je Fenerbahče bio bolji od Sevilje 1:0 golom Ener Valensija u 41. minutu iz penala.

Ipak, to nije bilo dovoljno pošto su u prvom odmeravanju snaga poraženi 2:0.

Ener Valensija
Ener Valensijafoto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

U gostujućem timu celu utakmicu odigrali su golman Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj na poziciji desnog štopera.