AUTOGOL SPASIO ARSENAL, MATIĆEVA ROMA SIGURNA: Spektakl u Berlinu
Sporting - Arsenal, Foto: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia

OSMINA FINALA LE

Bilo je zanimljivo širom evropskih terena

Objavljeno: 21:22h

Fudbaleri Rome i Bajera iz Leverkuzena su zabeležili pobede u prvim mečevima osmine finala Lige Evrope, dok su dva meča završena nerešenim rezultatom.

Sporting i Arsenal su odigrali 2:2 u Lisabonu, dok je Union Berlin u sjajnom meču remizirao sa Union Sen Žilom 3:3.

Arsenal je protiv Sportinga vodio golom Salibe u 22. minutu, ali su domaći na izjednačili preko Inasija.

Paulinjo je doneo preokret za sveopšte oduševljenje, koje nije mnogo trajalo – sve do 62. minuta, kada je Arsenal uz dosta sreće stigao do izjednačenja.

Na putu do gola, lopta je pogodila Moritu, promenila pravac i prevarila Adana za 2:2, što je bio konačan rezultat.

Leverkuzen je do trijumfa nad Fradijom stigao zahvaljujući golovima Demirbaja u 10, odnosno Tapsobe u 86. minutu.

Identičnim rezultatom je Roma pobedila Sosijedad, a strelci su bili El Šaravi u 13, odnosno Kumbula u 87. minutu.

Pravi spektakl je viđen u Berlinu. Vodeći gol za goste iz Belgije postigao je Viktor Bonifase u 28. minutu, dok je rezultat u 42. minutu izjednačio Josip Juranović.

Gosti su do nove prednosti došli u 58. minutu preko Jorbea Vertesena, a vođstvo je trajalo do 69. minuta.

Robertu Knoheu je prvo penal odbranio golman gostiju Entoni Moris, ali je nemački igrač u nastavku akcije postigao izjednačujući gol.

Belgijski tim je tri minuta kasnije došao do novog pogotka, kada se po drugi put u strelce upisao Bonifase, dok je konačnih 3:3 postavio Sven Mihel u 89. minutu.