BAJERN U ČETVRTFINALU LIGE ŠAMPIONA! Novi neuspeh PSŽ u eliti, bez gola u dva meča - Milan nulom ispunio cilj
Bajern - Pari Sen Žermen, Foto: Heiko Becker / imago sportfotodienst / Profimedia

nemci idu dalje

Od "svetaca" se očekivalo mnogo više

Objavljeno: 23:15h

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su savladali ekipu Pari Sen Žermena ukupnim rezultatom 3:0, dok je u revanšu na "Alijanc areni" bilo 2:0.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale. Igralo se tvrdo, oprezno, sa nekoliko prilika. Najbolja prilika za goste je bila kada je De Liht sprečio da se kiks Jana Zomera završi pogotkom.

Domaći su poveli u uvodim minutima drugog dela igre. Čupo-Moting je bio između dvojice igrača PSŽ-a pred golom, pao je, ali nije bilo penala. Na kraju ga je pogodila lopta u nastavku akcije, zatresao je mrežu, ali je gol poništen.

Manje od 10 minuta kasnije je konačno došlo do promene rezultata.

Liga šampiona, FK Pari Sen ŽErmen, FK Bajern Minhen

Veliku grešku napravili su Dejvis i Verati, oteli su im loptu igrači Bajerna, Gorecka je proigrao Čupo-Motinga kojem nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu Francuza za 1:0.

Imao je šansu Ramos u 65. minutu da izjednači posle kornera, ali je na mestu bio Jan Zomer i odbranio taj udarac glavom španskog štopera.

I konačno, u samom finišu posle brze kontre u 89. minutu, Bajern je postigao i drugi gol.

Serž Gnabri, koji tek što je ušao na teren rutinski je poslao loptu u mrežu i tako završio posao.

Fudbaleri Milana plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, prvi put posle 11 godina.

Oni su odigrali 0:0 sa Totenhemom u Londonu, a prolaz im je obezbedila pobeda na "San Siru" od 1:0 i gol Brahima Dijasa.

"Pevci" praktično za 180 minuta igre nisu imali pravu priliku protiv prvaka Italije.