Fudbaleri Bajerna, Foto: EPA/ANNA SZILAGYI

BUNDESLIGA

Domaći postigli utešni gol

Objavljeno: 21:03h

Fudbaleri Bajerna vratili su se na čelo tabele u Bundesligi, pošto su slavili na gostovanju Štutgart sa 2:1.

Bajern je do vodećeg gola stigao u finišu prvog poluvremena.

De Liht se odlučio na udarac sa 25 metara, bio je veoma precizan i mreža Štutgarta se zatresla.

Nije bilo previše prilika u drugom poluvremenu.

Igrao se 62. minut kada je na dodavanje Tomasa Milera, napadač Maksim Čupo-Moting sa sedam metara savladao golmana domaćina za 0:2.

Pred kraj meča, Štutgart je uspeo da susret učini dramatičnijim.

U 87. minutu posle centaršuta sa desne strane, Kolumbijac Huan Hoze Perea postigao je gol za 1:2.

On je loptu glavom poslao u mrežu Bajerna, bio mu je to prvi gol u Bundesligi.

U trećem minutu nadoknade, veliku priliku da domaćinu donese bod propustio je Kulibali.

Bio je to 14. trijumf izabranika trenera Julijana Nagelsmana koji imaju 49 bodova kao i drugoplasirana Borusija Dortmund.

Bundesliga 23. kolo: Auzburg – Verder Bremen 2:1 (1:1) Menhengladbah – Frajburg 0:0 Bohum – Šalke 0:2 (0:1) Majnc – Hofenhajm 1:0 (1:0) Union Berlin – Keln 0:0 Štutgart – Bajern 1:2 (0:1)