LUKAKU SRUŠIO GRUJIĆEV PORTO U FINIŠU! Siti se nije dobro proveo u Lajpcigu, Hrvat sve pokvario!
Grujić u meču sa Interom, Foto: Piero Cruciatti / AFP / Profimedia

OSMINA FINALA LŠ!

Završeni su svi prvi mečevi osmine finala Lige šampiona

Objavljeno: 23:08h

Odigrana su i poslednja dva meča osmine finala Lige šampiona!

Inter je slavio protiv Porta golom Romelu Lukakua u 86. minutu, dok su Lajpcig i Mančester siti remizirali 1:1.

Barela je centrirao za Lukakua, koji je glavom šutirao i pogodio stativu, ali mu se ona vratila na nogu, pa je iz drugog pokušaja savladao Kostu.

Prethodno se desio ključni momenat kada je Porto ostao sa desetoricom na terenu, a onda je Inter konačno slomio otpor.

Treba istaći da je sjajnu partiju pružio srpski reprezentativac Marko Grujić koji je imao dobru šansu u 27.minutu i više zapaženih poteza, ali, večeras je Inter imao više sreće.

FK Inter, FK Porto, Liga šampiona

Jesu neroazuri dominirali u prvih 20 minuta meča, ali onda su se probudili i fudbaleri Porta. Onana je bukvalno spasio Inter u 57. minutu kada je zaustavio tri udarca zaredom koja su išla u okvir gola.

Srpski sudija Srđan Jovanović zbog nesmotrenog starta pokazao drugi žuti karton Otaviju u 78. minutu, što je i prelomilo meč. Potom je rezervista Romelu Lukaku doneo veliko slavlje na "Đuzepe Meaci".

Siti je poveo u 27. minutu meča preko Rijada Mareza.

Liga šampiona, Rijad Marez, FK Mančester siti

Grešku u dodavanju su iskoristili "građani", Griliš je proigrao Mareza, koji je preciznim udarcem prevario Blasviča.

Lako je moglo da bude 0:2 već u 36. minutu kada je na pas Bernarda Silve, Džek Griliš šutirao iznad prečke.

Vodili su izabranici Pepa Gvardiole do 70. minuta iako je drugo poluvreme proteklo u znaku domaćina. Gvardiol je posle skraćenog kornera i centaršuta Holstenberga, nadskočio Dijaša i zatresao mrežu Sitija.

Imao je Siti odmah šansu, u 74. minutu preko Gundogana, ali je golman Janis Blasvih sjajno odbranio.

Revanši će nam sigurno doneti dosta uzbuđenja.