NAPOLI PLESAO U FRANKFURTU! Ajntraht nokautiran sa igračem manje (FOTO)
Slavlje fudbalera Napolija, Foto: EPA/RONALD WITTEK

OSMINA FINALA LŠ

Lider Serije A savladao osvajača Lige Evrope i pored odbranjenog penala Kevina Trapa pri rezultatu 0:0

Objavljeno: 23:48h
Veljko Petrović

Fudbaleri Napolija pobedili su Ajntraht u Frankfurtu sa 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Lider Serije A protiv osvajača Lige Evrope mogao je da stigne do prednosti u 36. minutu, ali je Kevin Trap odbranio penal Kviči Kvaračkeliji.

Slavlje Kevina Trapa sa saigračima
Slavlje Kevina Trapa sa saigračimafoto: EPA/RONALD WITTEK

Ipak, u 40. minutu matiran je golman domaćina kada je pogodio Viktor Osimen posle kontranapada i asistencije Irvinga Lozana.

Gostima iz Italije sve je bilo lakše kada je u 58. minutu ponajbolji igrač "orlova" Randal Kolo Muani dobio direktan crveni karton zbog opasnog starta.

Detalj sa utakmice Ajntrahta i Napolija u Frankfurtu
Detalj sa utakmice Ajntrahta i Napolija u Frankfurtufoto: EPA/ RONALD WITTEK

U 65. minutu kapiten Đovani Di Lorenco postavio je konačan rezultat posle sjajne akcije kada je protrčao i stao na ivicu šesnaesterca.

Potom je usledila maestralna asistencija Kvaračkelije petom i plasiranje lopte u donji desni ugao.