MESI SPASIO PSŽ NOVOG POTOPA! "Sveci" prokockali 2:0, pa čekali Argentinca do 95. minuta!
Fudbaleri Pari Sen Žermena, Foto: EPA/Christophe Petit Tesson

LUDNICA!

Umalo novi šok za šampiona Francuske

Objavljeno: 15:44h

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su ekipu Lila 4:3, u derbiju 24. kola francuske Lige 1.

Aktuelni šampion je posle samo 17 minuta imao prednost od 2:0, ali je u finišu susreta uz mnogo muka morao da preokreće rezultat.

Uspeli su da izbegnu treći poraz na poslednjih šest utakmica u nacionalnom prvenstvu.

"Park prinčeva" je vrlo lako mogao još jednom da ostane u šoku, ali takav scenario, sprečili su Mbape i Mesi.

FK PSŽ, FK Pari Sen Žermen, Lionel Mesi, Nejmar

Upravo je on postigao vodeći gol na utakmici u 11. minutu, posle fenomenalnog solo prodora u situaciji kada je ispred njega bilo više defanzivaca gostiju.

Nejmar je udvostručio vođstvo u 17. minutu, posle asistencije Vitinje i delovalo je da je to-to.

Ipak, Diakite je smanjio u 24. minutu, da bi Dejvid u 58. iz penala, koji je skrivio Verati, vratio rezultat na početak.

Potpuni preokret Lilu doneo je Bamba u 69. minutu, posle odlične duge lopte Andrea Gomeša.

Drami nije bilo kraja, pošto je Mbape iskoristio asistenciju Bernata u 87. minutu.

Meč je bio produžen sedam minuta, da bi u petom sudijske nadoknade vremena, Lionel Mesi iz slobodnjaka, uz pomoć stative, postigao gol i doneo tri boda svom timu.

Parižani su i dalje prvi na tabeli sa 57 bodova, dok je Lil peti sa 41 poenom.