BAJERN SKUPO KOŠTALO RANO ISKLJUČENJE: Trka za titulu odavno nije bila neizvesnija! (FOTO)
Detalj sa utakmice Borusija Menhengladbah - Bajern Minhen, Foto: EPA/Ulrich Hufnagel

BUNDESLIGA, 21. KOLO

Lajpcig je kao gost ubedljivo savladao Volfsburg 3:0

Objavljeno: 00:45h

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su na svom terenu minhenski Bajern sa 3:2, u utakmici 21. kola nemačke Bundeslige i tako učinili borbu za titulom još zanimljivijom.

Utakmica nije dobro počela za Bajern pošto je Dajo Upamekano već u devetom minutu dobio crveni karton, a četiri minuta kasnije Menhengladbah je poveo golom Larsa Štindla.

Ipak, Bajern je u 35. minutu stigao do izjednačenja preko Erika Maksima Čupo-Motinga i rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Menhengladbah je u nastavku stigao do pobede golovima Jonasa Hofmana u 55. i Markusa Turama u 84. minutu. Bajern je do kraja uspeo samo da ublaži poraz golom Matisa Tela u 93. minutu.

Pobedu na gostujućem terenu upisao je Lajpcig koji je sa 3:0 bio bolji od Volfsburga golovima Emila Forsberga u 14, Konrada Lajmera u 85. i Dominika Soboslaja u 92. minutu.

Bundesliga, 21. kolo - Subota:

Borusija Mehengladbah - Bajern Minhen 3:2 (1:1) Bohum - Frajburg 0:2 (0:1) Štutgart - Keln 3:0 (1:0) Volfsburg - Lajpcig 0:3 (0:1) 18.30 Ajntraht Frankfurt - Verder Bremen