SITI OPET KASKA ZA ARSENALOM, FOREST IM "OTKINUO" 2 BODA: Čelsi ne može da dâ gol, izgubio od fenjeraša! (VIDEO)
Gundoan i Holand žale za propuštenom šansom, Foto: Bradley Collyer / PA Images / Profimedia

premijer liga, 24. kolo

Mančester Siti sada ima dva boda manje i meč više od Arsenala

Mančester Siti je kraće nego što se očekivalo bio lider Premijer lige nakon što je to mesto preuzeo od Arsenala pobedom nad "Tobdžijama" u sredu.

Klub iz Londona je ranije danas u samom finišu došao do pobede na gostovanju Aston Vili, a Siti je mogao da se vrati na čelo tabele trijumfom protiv Notingem Foresta, takođe u gostima.

Dominirali su "Građani" i vodili golom Bernarda Silve na dodavanje Džeka Griliša u 41. minutu, ali nisu uspeli da overe trijumf. Naročito se ispromašivao ubedljivo vodeći na listi strelaca, Erling Holand, koji nije iskoristio tri izgledne gol-šanse.

Kazna je stigla u 84. minutu kada je Kris Vud doneo izjedančenje "Šumarima" na asistenciju Morgana Gibs-Vajta.

Mančester Siti sada ima dva boda manje i meč više od Arsenala.

Čelsi je još jednom razočarao. Kao i u sredu u Dortmundu u LŠ-a, "Plavci" su promašili sijaset prilika na svom "Stamford Bridžu" protiv poslednjeplasiranog Sautemptona koji je sačuvao mrežu i odneo sva tri boda pogotkom Džejsma Vord-Prousa u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Rezultati, 24. kolo:

Aston Vila – Arsenal 2:4 (Votkins 5, Kutinjo 31 – Saka 16, Zinčenko 61, Martines 90+3ag, Martineli 90+8)

Brentford – Kristal Palas 1:1 (Janelt 90+6 – Eze 69)

Brajton – Fulam 0:1 (Solomon 88)

Čelsi – Sautempton 0:1 (Vord–Prous 45+1)

Everton – Lids 1:0 (Kolmen 64)

Notingem Forest – Mančester Siti 1:1 (Vud 84 – Silva 41)

Vulverhempton – Bornmut 0:1 (Tavernijer 49)