ADEJEMI HEROJ BORUSIJE! Čelsi pao u Dortmundu - veliki korak Benfike ka četvrtfinalu LŠ!
Borusija - Siti, Foto: EPA-EFE/Friedemann Vogel

OSMINA FINALA LŠ!

Klub Briž nije uspeo da odbrani domaći teren

Objavljeno: 07:10h

Odigrana su još dva meča osmine finala Lige šampiona, a pobede su ostvarile Borusija Dortmund i Benfika.

"Milioneri" su uspeli da odbrane domaći teren u duelu sa Čelsijem 1:0, dok je Benfika slavila u gostima kod Klub Briža sa 2:0 i tako napravila veliki korak ka plasmanu u narednu fazu.

Fudbaleri Borusije su bolje ušli u meč, ali su "plavci" prvi počeli da se raduju u 17. minutu meča. Tijago Silva je zatresao mrežu, međutim gol je poništen zbog igranja rukom.

Oslobodili su fudbaleri Čelsija pritiska, nastavili su da napadaju, utisak je da su bili bolji u prvih 45. minuta, ali kazna za propuštene šanse je usledila u drugom poluvremenu.

Prvi regularan je bio viđen tek u 63. minutu meča, a strelac je bio Karim Adejemi.

Imao je Čelsi šansu nakon kornera, ali se lopta odbila duboko do polovine gde stiže do Adejemija. Mladi Nemac kreće na turbo pogon i ostavlja iza sebe Enca Fernandesa, a potom obilazi i Kepu i smešta loptu u praznu mrežu.

Ostatak meča je protekao u napadima Čelsija, a najopasnije je bilo u 78. minutu kada je lopta prošla Kobelu ispod ruke nakon udarca Kulibalija, ali ju je sa gol linije izbacio Džan.

Benfika je zasluženo slavila u Belgiji, pošto je tokom većine meča bila bolji rival.

FK Klub Briž, FK Benfika, Liga šampiona

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, a Benfika je u drugom povela tek što je počelo. Žoao Mario je bio siguran sa bele tačke.

Posle greške Briža, David Neres bio najsnalažljiviji i između dva protivnička štopera došao do lopte, pa izašao pred golmana i matirao ga.

Na taj način je portugalski predstavnik ostvario sigurnu pobedu na gostovanju u Brižu.