LUD MEČ VREDAN FINALA SP! Real dao dva gola u nadoknadi i NOKAUTIRAO Al Ahli!
Fudbaleri Reala, Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara

poker kraljevića

Kraljevski klub obezbedio meč za trofej

Objavljeno: 22:18h

Fudbaleri Real Madrida su savladali ekipu Al Ahlija u polufinalu Svetskog prvenstva za klubove rezultatom 4:1.

U finalu ih čeka pomalo iznenađujući protivnik, ekipa Al Hilala koja prethodno savladala Flamengo sa 3:2.

Rezultat ne oslikava baš realnu sliku meča, ali fudbaleri Al Ahlija nisu iskoristili svoje šanse. Šampion Evrope je poveo u 41. minutu preko Vinisijus Žuniora, da bi već u prvom minutu drugog poluvremena na semaforu pisalo 2:0, a ovog puta strelac je bio Valverde.

FK Real Madrid, FK Al Ahli, Svetsko prvenstvo za klubove

Međutim ,Egipćani su nastavili da napadaju i uspeli su da izbore penal u 64. minutu koji je precizno izveo Maloul za 2:1.

U nastavku se viđeno još dosta uzbuđenja...

U 86. minutu dosuđen je penal za Real nakon prekršaja na Vinisijusu, ali je golman Mohamed El Šenavi odbranio udarac Luke Modrića.

Ipak, sve dileme oko pobednika rešene su u sudijskoj nadoknadi vremena kada su pogađali Rodrigo i Aribas.